Pierwsze miejsce w Tuchomiu27.01.2024r.
Bardzo dobry to był powrót po dłuższej przerwie do szkolnej hali w Tuchomiu, gdzie od kilkunastu lat odbywają się imprezy pod szyldem "Givova Cup" organizowane przez tamtejszego Myśliwca. Oto w sobotnich (27 stycznia) zawodach rocznika 2013 (i młodsi) triumfował zespół MKS-u Debrzno, szkolony przez Krzysztofa Dudzica!

Na skutek wycofania się z imprezy drużyn Słupi Kobylnica i FC Gowidlino (tę drugą zastąpiła Bytovia Bytów) gospodarze zmienili harmonogram spotkań, decydując się (i słusznie) na rywalizację "każdy z każdym". W niej doskonale spisywali się Czerwono-Niebiescy, odnosząc pięć zwycięstw i notując na koniec rozgrywek jedyną porażkę, co nie przeszkodziło jednak w wywalczeniu pierwszej lokaty.

Emkaesiacy zaczęli od wygranej z Myśliwcem II 4:2 po golach Szymona Kaczyńskiego (2), Iwo Traczyka i Aleksandra Jarosza. W drugiej serii pokonaliśmy Bytovię 5:0 (Wiktor Wasyłyk 2, A. Jarosz 2, Sz. Kaczyński), a w trzeciej Kolejarza Chojnice 2:1 (Traczyk, Sz. Kaczyński). Potem przyszły wiktorie w konfrontacjach z Kaszubią Studzienice 2:1 (Sz. Kaczyński, Traczyk) oraz Myśliwcem 4:0 (Antoni Skępiec 2, W. Wasyłyk, Sz. Kaczyński). Finisz to... zimny prysznic, a więc porażka 1:4 z teamem Futbolaki KS Gryf Słupsk. Honorową bramkę dla debrznian strzelił w tym meczu Sz. Kaczyński, który co warto podkreślić został później nagrodzony tytułem MVP imprezy. Brawo!

Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji wyprawy do Tuchomia oraz kibicowanie naszym piłkarzom Paniom Katarzynie Ogierman i Wiolecie Cichoń Jarosz.

MKS: Filip Dziubiński, Aleksander Jarosz, Szymon Kaczyński, Maksymilian Ogierman, Szymon Ogierman, Antoni Skępiec, Iwo Traczyk, Wiktor Wasyłyk