Iga najlepszą bramkarką, Filip królem strzelców!22.01.2024r.
W niedzielę 21 stycznia zrealizowaliśmy przedostatni turniej z cyklu świąteczno-noworocznych futbolowych imprez dla dzieci. Hala Szkoły Podstawowej w Debrznie gościła zawodniczki i zawodników z rocznika 2016 (i młodszych), którzy spędzili wartościowe sześć godzin uczestnicząc w interesującej sportowej rywalizacji. Mecze mogły się podobać, obejrzeliśmy 28 potyczek, w których strzelono 99 goli!

Poniżej zamieszczamy dla celów dokumentacyjnych rezultaty gier, klasyfikacji drużynowej nie prowadzono. Wszyscy futboliści i ich trenerzy otrzymali pamiątkowe medale. Ponadto na liście wyróżnionych statuetkami znaleźli się Patryk Smarul (AP Małych Mistrzów), Antoni Lica (MKS), Kaspian Przytarski (Chojniczanka), Jakub Łącki (Chojniczanka II), Fabian Grobelny (KS Rzeczenica), Antoni Turzyński (Lider), Wiktor Karaszewski (AP Małych Mistrzów II) i Szymon Wrona (Piast). Najlepszym zawodnikiem imprezy uznano bydgoszczanina Huberta Kozłowskiego, z kolei dwie pozostałe indywidualne nagrody przypadły w udziale reprezentantom Czerwono-Niebieskich. Otóż Iga Wegner nie tylko świetnie strzegła bramki debrznian, lecz także w efektowny sposób, po solowych rajdach, zdobyła dwa gole! Snajperską koronę założył natomiast Filip Tutak, który cieszył się z bramek aż dwanaście razy.

Suweniry wręczył sprawdzony wcześniej tandem w osobach burmistrza Debrzna Wojciecha Kallasa i trenera koordynującego pracę szkoleniową w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u Pawła Władyczaka.

Podopieczni Pawła Wegnera zaliczyli udany turniej. Na skutek chorób skład MKS skurczył się wprawdzie do sześciu osób, lecz mimo to dzielnie walczyliśmy praktycznie z każdym rywalem. Brawo! Oklaski należą się też Rodzicom dzieci z rocznika 2016, którzy mocno wsparli nas w organizacji turnieju. Dziękujemy również sędziemu Arturowi Włochowi z Chojnic, Jakubowi Szyszce (spaghetti pierwsza klasa!), Jakubowi Majkowskiemu (opieka medyczna), Markowi Michalkowi (obsługa hali) oraz Ewie Knop, Klaudii Knop i Paulinie Małys za pomoc techniczną.

Wyniki meczów i zdobywcy goli dla MKS-u:

KS Rzeczenica - Piast Człuchów 2:1
MKS Debrzno - Lider Rychnowy 3:0 (Zienkiewicz, Sala, Tutak)
Chojniczanka Chojnice - Chojniczanka II Chojnice 1:1
AP Małych Mistrzów Bydgoszcz - AP Małych Mistrzów II Bydgoszcz 4:0
KS Rzeczenica - MKS Debrzno 0:7 (Tutak 4, Lica 2, I. Wegner)
Lider Rychnowy - Chojniczanka Chojnice 0:4
Piast Człuchów - AP Małych Mistrzów II Bydgoszcz 1:3
Chojniczanka II Chojnice - AP Małych Mistrzów Bydgoszcz 1:2
Chojniczanka Chojnice - KS Rzeczenica 5:2
MKS Debrzno - Piast Człuchów 4:1 (Tutak 2, Lica 2)
AP Małych Mistrzów Bydgoszcz - Lider Rychnowy 1:0