Interesująca rywalizacja juniorów F113.01.2024r.
W sobotę 13 stycznia odbył się czwarty turniej świąteczno-noworoczny w halowej odmianie futbolu organizowany tej zimy przez MKS. Gościliśmy w Debrznie ekipy z rocznika 2015, które w trakcie sześciogodzinnej imprezy rozegrały 28 spotkań. Emocji jak zwykle w tego typu zawodach nie brakowało.

Nie prowadziliśmy oficjalnej klasyfikacji, niech za dokumentację rozgrywek wystarczą same wyniki poszczególnych meczów. Wszyscy zawodnicy i ich opiekunowie otrzymali okolicznościowe medale, wyróżniliśmy poza tym ośmiu piłkarzy, po jednym z każdej drużyny. W tym gronie znalazły się następujące osoby: Adam Pazdyk (Chojniczanka II), Kuba Młynarczyk (AP Czaplinek), Julian Tomaszewski (Chojniczanka), Mateusz Bannach (Kamionka), Seweryn Tojza (MKS), Antonina Gierszewska (Brda), Michał Kolter (Lider) i Filip Gałkowski (Piast).

Królem strzelców został Franciszek Piepiorka (Chojniczanka II) z pokaźnym dorobkiem dziesięciu bramek, najlepszym bramkarzem Adam Bajon (AP Czaplinek), a najlepszym zawodnikiem imprezy debrznianin Franciszek Szuber. Gratulacje dla nagrodzonych! Suweniry wręczali burmistrz Debrzna Wojciech Kallas, trener-koordynator Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno Paweł Władyczak oraz ex-emkaesiak, obecnie futbolista Górnika Zabrze Jakub Oleksiewcz.

Czerwono-Niebiescy poczynali sobie ze zmiennym szczęściem, były wygrane i porażki, zanotowaliśmy też bezbramkowy remis z Kamionką Kamień Krajeński. Kolejne wartościowe sportowe doświadczenie zyskali podopieczni Pawła Wegnera i to jest niezaprzeczalny plon tego turnieju.

Wielkie ukłony dla Rodziców dzieci zespołu rocznika 2015 MKS-u, którzy wydatnie wsparli nasze działania związane z organizacją turnieju. Podziękowania również dla Jakuba Szyszki (posiłek), Jakuba Majkowskiego (opieka medyczna), Ewy i Klaudii Knop oraz Marka Michalka (obsługa obiektu) i sędziego Artura Włocha, któremu w końcowych fragmentach rywalizacji pomagali najpierw P. Wegner, a potem Norbert Mucha.

Wyniki meczów i zdobywcy goli dla MKS-u:

Brda Rytel - MKS Debrzno 0:1 (Kotowski)
Kamionka Kamień Krajeński - Piast Człuchów 5:0
Lider Rychnowy - AP Czaplinek 1:2
Chojniczanka Chojnice - Chojniczanka II Chojnice 2:2
Brda Rytel - Kamionka Kamień Krajeński 0:1
Piast Człuchów - Lider Rychnowy 1:2
MKS Debrzno - Chojniczanka II Chojnice 0:4
AP Czaplinek - Chojniczanka Chojnice 1:1
Lider Rychnowy - Brda Rytel 0:4
Kamionka Kamień Krajeński - MKS Debrzno 0:0
Chojniczanka Chojnice - Piast Człuchów 6:1