Wisła Strzelce Górne wygrała zawody rocznika 2011 08.01.2024r.
Trzeci z siedmiu przewidzianych na grudzień i styczeń turniejów świąteczno-noworocznych w Debrznie, ten dla najstarszej kategorii wiekowej (juniorów D1) padł łupem przedstawicieli okręgu kujawsko-pomorskiego i to podwójnie. Pierwsze miejsce zasłużenie zajęła wczoraj Wisła Strzelce Górne, a tuż za nią znalazła się Kamionka Kamień Krajeński, wyprzedzając lepszą różnicą bramek z całej imprezy (przy remisie w bezpośrednim spotkaniu) Start Miastko.

Zespół MKS-u prowadzony przez Norberta Muchę zaliczył bardzo przeciętny występ. Niezłe mecze przeplataliśmy dużo słabszymi, co w efekcie przyniosło szóstą pozycję w końcowej tabeli. Czerwono-Niebiescy bodaj najkorzystniej pokazali się w spotkaniu z Kamionką wygranym 2:0, co przeszkodziło rywalom w... triumfie w całej imprezie.

W sześciogodzinnych zmaganiach odbyło się 28 meczów, w których młodzi piłkarze zdobyli 86 goli. Cenne, że udało się zgromadzić w tych rozgrywkach drużyny, które reprezentowały aż cztery województwa. Nagrody wręczali tego dnia burmistrz Debrzna Wojciech Kallas, trener-koordynator AP 2012 MKS Debrzno Paweł Władyczak oraz podobnie jak w jednym z poprzednich turniejów ex-piłkarz MKS-u, a obecnie grający na chwałę Górnika Zabrze Jakub Oleksiewicz. Uczestnikom rywalizacji przekazano okolicznościowe medale, wyróżniono ponadto najlepszego zawodnika (Dominik Janiewicz z Wisły), najlepszego bramkarza (Maciej Nowak z FAP Carlo Acutis) i króla strzelców (Filip Radomiński z FAP Carlo Acutis). Wyścig po strzelecką koronę był zresztą niezwykle interesujący, bo zwycięzca dwie bramki (łącznie miał ich siedem) zapewniające triumf w rankingu zdobył w ostatnich minutach wieńczącej całą imprezę potyczki jego drużyny z GTS-em Lipka.

Statuetki otrzymali także wskazani przez szkoleniowców swoich zespołów następujący zawodnicy: Jacek Smoliński (Wisła), Tomasz Turzyński (Kamionka), Oskar Dobrowolski (Start), Filip Wójcik (Piast), Jan Kaniewski (FAP Carlo Acutis), Antoni Litwiniuk (MKS), Marcel Kuberski (Sokół) i Stanisław Zych (GTS).

Podziękowania dla osób, które pomogły w organizacji całości, a zwłaszcza Ewy i Klaudii Knop oraz Marka Michalka (obsługa obiektu), sędziego Artura Włocha, opiekuna medycznego Jakuba Majkowskiego, Jakuba Szyszki (posiłek dla uczestników) i rodziców dzieci z ekipy MKS-u rocznika 2011.

Rezultaty spotkań i strzelcy bramek dla MKS-u:

GTS Lipka - Kamionka Kamień Krajeński 0:5
MKS Debrzno - FAP Carlo Acutis Czaplinek 0:2
Piast Człuchów - Start Miastko 0:2
Wisła Strzelce Górne - Sokół Kościerzyn Wielki 2:1
GTS Lipka - MKS Debrzno 1:5 (Pałubicki 2, Litwiniuk, samobójcza, Bieszczad)
FAP Carlo Acutis Czaplinek - Piast Człuchów 2:2
Kamionka Kamień Krajeński - Sokół Kościerzyn Wielki 5:0
Start Miastko - Wisła Strzelce Górne 1:6
Piast Człuchów - GTS Lipka 4:0
MKS Debrzno - Kamionka Kamień Krajeński 2:0 (Litwiniuk, Czyżykowski)
Wisła Strzelce Górne - FAP Carlo Acutis Czaplinek 1:0