Juniorzy E2 też powalczą o lokaty 1-806.01.2024r.
Z pozytywnymi wrażeniami wyjechali z Chojnic uczestniczący w turnieju wstępnym Chojnickiej Gali Piłkarskiej Czerwono-Niebiescy z rocznika 2014 (i młodsi). Zespół prowadzony przez Krzysztofa Dudzica zaprezentował dobrą formę w święto Trzech Króli i bez problemów zakwalifikował się do zmagań o miejsca 1-8 w imprezie finałowej, która odbędzie się 2 lutego.

Emkaesiacy zainaugurowali rywalizację od wygranej z Chojniczanką II Chojnice 3:0 po golu Leny Wegner, trafieniu samobójczym jednego z przeciwników oraz bramce Aleksandra Jarosza. Drugie spotkanie to potyczka z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański, który to zespół zastąpił w ostatniej chwili awizowaną wcześniej Victorię Niemcz. Debrznianie przegrywali już 0:2, za sprawą A. Jarosza i Wiktora Wasyłyka doprowadzili do remisu, aby po dość prostym błędzie w najmniej spodziewanym momencie stracić trzecią bramkę i ulec 2:3. Mecz mógł jednak podobać się, ponieważ obydwie ekipy grały na wysokim poziomie. W trzeciej konfrontacji I fazy zawodów MKS pewnie pokonał Żaka Zbiczno 4:1. Gole zdobyli Franciszek Szuber, Dominik Malmon, L. Wegner i Iwo Traczyk.

W II części sobotnich rozgrywek czekały nas dwa trudne boje z silnymi rywalami. Najpierw wygraliśmy z JFA Przechlewo 3:2 po trafieniach Traczyka (2) i W. Wasyłyka. Drużyna z Grodu Dzika zaczęła od bramki Traczyka z karnego, potem to przechlewianie prowadzili 2:1, lecz nieustępliwie walczący podopieczni K. Dudzica za sprawą efektownych uderzeń z dystansu Traczyka i W. Wasyłyka wyszarpali zwycięstwo. Na koniec dnia uporaliśmy się z UKS GAP Bruskowo Wielkie 1:0, marnując najpierw wiele wybornych podbramkowych sytuacji, aby całość zamknąć pomyślnie, po skutecznej próbie w wykonaniu Traczyka.

Za kilka tygodni znowu zetkniemy się z Beniaminkiem 03, JFA i UKS GAP, a ponadto z premierowych zawodów eliminacyjnych przepustki do czołowej ósemki uzyskały drużyny Chojniczanki, Olimpu Jeżewo, Brdy Rytel i Gromu Więcbork.

Podziękowania dla Rodziców dzieci, którzy wsparli nas w transporcie na imprezę w Chojnicach i kibicowali ekipie debrzeńskiej.

MKS: Aleksander Jarosz, Dominik Malmon, Maksymilian Ogierman, Franciszek Szuber, Iwo Traczyk, Wiktor Wasyłyk, Iga Wegner, Lena Wegner