Antoni Otręba, Piotr Mojka i Michał Brieger najlepsi w turnieju sylwestrowym01.01.2024r.
Bez dwóch zdań, to był najliczniej i co jeszcze ważniejsze najsilniej obsadzony, jeśli mowa o klasie zawodników, turniej tenisa stołowego w Debrznie od niepamiętnych czasów. Jak się okazało trafiliśmy wręcz idealnie z datą (30 grudnia), ponieważ w tym momencie roku, czyli między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, w niewielu miejscach odbywają się pingpongowe imprezy. Również dlatego nad Debrzynkę zawitało wiele osób (dokładnie 57 z czterech województw!) spragnionych rywalizacji w tym specyficznym okresie. Było znakomicie!

Zacznijmy od gier dzieci i młodzieży. W tej kategorii wystąpili wyłącznie zawodnicy ze Złotowa (i okolic) oraz chojniczanie. Całe podium obsadzili przedstawiciele woj. wielkopolskiego, a mecze stały na naprawdę dobrym poziomie technicznym. Trzynastu miłośników plastikowej piłeczki konfrontowało się w przedziale wiekowym 18-40 lat. Zwyciężył ogólny faworyt Piotr Mojka, przed ubiegłorocznym triumfatorem Łukaszem Łysakiem (obaj Chojnice), a brąz przypadł Błażejowi Słomińskiemu z Cekcyna. Wśród oldbojów powyżej czterdziestego roku życia (aż 32 startujących!) wygrał po ekscytującym finale Michał Brieger (Chojnice). W starciu o pierwsze miejsce przegrywał 1:2 ze zwycięzcą z 2022 roku (przypomnijmy, iż wówczas były to zawody świąteczne) Maciejem Pawlakiem (Chojnice), następnie obronił w czwartej partii kilka meczboli, aby ostatecznie wygrać po efektownej walce z obydwu stron 3:2. Trzeci stopień podium dla Marcina Licy (Orzełek), znanego kibicom w Debrznie chociażby z wygranej (i to dwukrotnej) w nietypowej imprezie, jaką organizujemy rokrocznie w lecie na stołach... nad jeziorem Żuczek. Na wyróżnienie za dobrą postawę w tej kategorii zasłużyli także inni, bo udany występ zaliczyli Arkadiusz Ptaszkowski, Zbigniew Pawłowski czy Antoni Biedziuk. Dzielnie poczynali sobie tenisiści MKS-u Debrzno. Wśród seniorów Robert Stroiński był 5-6, a Grzegorz Dudek 7-8, natomiast Lech Wrzeszcz w gronie oldbojów zajął 9-12 miejsce.

Trzej czołowi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali upominki w postaci pucharów i medali. Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji zawodów Andrzejowi Rosińskiemu. Pingpongowa impreza sylwestrowa zamknęła definitywnie realizację przez MKS zadania publicznego "Sport dla każdego - Debrzno 2023" dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

Kategoria I - do 18 lat

1. Antoni Otręba (Złotów)
2. Gabriela Kosiba (Złotów)
3. Laura Gniazdowska (Złotów)