Sześciolatki pięknie zainaugurowały świąteczno-noworoczne granie12.12.2023r.
Cykl siedmiu imprez świąteczno-noworocznych w halowej odmianie futbolu zaczęliśmy w niedzielę 10 grudnia w obiekcie Szkoły Podstawowej w Debrznie od turnieju dla rocznika 2017. Było to, co najbardziej lubimy, czyli pasja, zaangażowanie, wielka ambicja i nieopisana radość ze spontanicznej zabawy w piłkę nożną.

Przewidywaliśmy zawody dla sześciu ekip, jednak tuż przed startem wycofała się drużyna KS Rzeczenica, której młodziutkich zawodników zmogły przeziębienia. Przyjechały do nas dwa zespoły Chojniczanki Chojnice, a ponadto Kolejarz Chojnice i Brda Rytel. Poza tym obejrzeliśmy w akcji oczywiście gospodarzy, team MKS-u Debrzno prowadzony przez Pawła Wegnera. Wobec braku szóstej drużyny wydłużono czas trwania pojedynczego meczu z jedenastu do czternastu minut.

Wyniki z kronikarskiego obowiązku publikujemy poniżej, ale nie one rzecz jasna tego dnia były najistotniejsze, oficjalnej klasyfikacji nie prowadzono. To wstęp do piłkarskiej przygody dla bardzo młodych adeptów i najważniejsze, aby w przyszłości kontynuowali treningi i zdobywali kolejne sportowe doświadczenia w następnych sprawdzianach.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a pięciu zawodników wskazanych przez szkoleniowców zespołów dodatkowe okolicznościowe wyróżnienia. Powędrowały one do rąk Nikodema Moska (Chojniczanka), Ksawerego Sydoryka (Chojniczanka II), Romana Konkolewskiego (Brda), Ksawiera Imianowskiego (Kolejarz) oraz Antoniego Licy (MKS).

Mecze sędziował Artur Włoch (Chojnice), za opiekę medyczną odpowiadał Jakub Majkowski, serdecznie dziękujemy za ciepły posiłek Jakubowi Szyszce, któremu pomagała Paulina Wegner. Na balkonie hali zgromadzili się w dobrej liczbie rodzice dzieci (także przyjezdni), którzy dopingowali swoje pociechy, a najbardziej aktywne były w tym Mamy. Brawo!

Rezultaty spotkań i strzelcy goli dla MKS-u:

Chojniczanka Chojnice- Chojniczanka II Chojnice 3:1
MKS Debrzno- Brda Rytel 1:1 (Lica)
Kolejarz Chojnice- Chojniczanka Chojnice 0:4
Chojniczanka II Chojnice- Brda Rytel 2:1
Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 2:6 (Lica 6)
Chojniczanka Chojnice- Brda Rytel 3:1
MKS Debrzno- Chojniczanka II Chojnice 1:1 (Seydak)
Brda Rytel- Kolejarz Chojnice 1:2
Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 3:2 (Lica 2)
Kolejarz Chojnice- Chojniczanka II Chojnice 2:3

Składy drużyn