Rocznik 2016 z kwalifikacją do finałowych zmagań11.12.2023r.
Pomyślnie przebrnęli eliminacyjną odsłonę "Dziecięcej Gali Piłkarskiej" organizowanej przez Chojniczankę Chojnice podopieczni Pawła Wegnera z rocznika 2016. Emkaesiacy zajęli pierwsze miejsce w grupowej rywalizacji, awansując do czołowej czwórki sobotnich (9 grudnia) zawodów, co oznacza, iż za kilka tygodni, 4 lutego 2024 r. będą starać się o pozycje 1-8 w tej kategorii wiekowej.

W imprezie rozgrywanej w hali Parku Wodnego wzięło udział osiem ekip. Zaczęliśmy bardzo dobrze, gdyż po zaciętej grze Czerwono-Niebiescy pokonali Kolejarza Chojnice 2:1, a gole zdobyli Iga Wegner i Antoni Kaszuba. W drugim spotkaniu MKS wysoko wygrał z Tęczą Brusy 8:1, a bogatym łupem bramkowym podzielili się Filip Tutak (6!), I. Wegner i Leo Zienkiewicz. Ogromne emocje towarzyszyły meczowi z Mustangiem Ostaszewo, ponieważ przegrywaliśmy w pewnej chwili już 0:3, a mimo to debrznianie konsekwentnie z minuty na minuty odrabiali straty i wywalczyli cenny remis 3:3! Gole strzelali Kaszuba, I. Wegner i Tutak.

W II fazie zawodów przeciwnicy okazali się dużo silniejsi. Rewelacyjnie spisujący się Piast Człuchów pokonał nas aż 10:1 (Tutak), natomiast malutkim pocieszeniem był fakt, iż to zespół P. Wegnera jako jedyny znalazł sposób na człuchowskiego golkipera. W ostatnim występie ulegliśmy po wyrównanej walce Olimpii Grudziądz 1:3, a bramkę zdobyła I. Wegner. Piast, Olimpia, Mustang i nasz zespól otrzymali przepustkę do wspomnianego wcześniej lutowego finału. Z kolei w listopadowej fazie wstępnej bilety do decydującej rozgrywki zdobyły dwie drużyny Chojniczanki, Lider Rychnowy i Brda Rytel.

Drużynie znad Debrzynki kibicowali Rodzice, którym dziękujemy za jak zawsze istotną pomoc w organizacji wyjazdu do Grodu Tura.

MKS: Jakub Jażdżewski, Antoni Kaszuba, Jan Nowaczek, Franciszek Sala, Filip Tutak, Iga Wegner, Leo Zienkiewicz