Zmienne koleje piłkarskiego losu w Człuchowie09.12.2023r.
Piątkowy (8 grudnia) popołudniowy turniej halowy "Piast Cup" w Człuchowie przeznaczony dla rocznika 2010 (i młodsi) nie przyniósł drużynie MKS-u Debrzno wielkiej satysfakcji, jeśli weźmiemy pod uwagę same rezultaty, ale gra nie była tak kiepska w wykonaniu Czerwono-Niebieskich, jak wskazywałyby właśnie suche wyniki. Rozegraliśmy łącznie sześć spotkań, odnosząc tylko jedno zwycięstwo, ale w żadnej z potyczek nie ustępowaliśmy nadzwyczaj wyraźnie przeciwnikom.

Warto też dodać, że w ekipie Norberta Muchy znalazł się tylko jeden zawodnik z nominalnego rocznika (Igor Beger), pozostali to piłkarze urodzeni w 2011 roku. Rozpoczęliśmy zawody od wygranej 2:1 ze Spartą II Złotów, a gole w tej konfrontacji zdobywali Piotr Pałubicki i Beger. W drugim występie zanotowaliśmy remis 1:1 z Piastem Człuchów (bramka Pałubickiego), aby na koniec grupowej części rozgrywek ulec 1:2 Sparcie 2010 Złotów (Pałubicki).

Faza play off to już niestety same niepowodzenia. W ćwierćfinale przyszła porażka z Kolejarzem Chojnice 1:4 (trafienie Antoniego Litwiniuka), w meczu o lokaty 5-8 przegrana ze Spartą II Złotów 1:3 (Pałubicki) i w spotkaniu o siódmą pozycję też porażka, tym razem 4:6 ze Spartą 2010 Złotów. W tym ostatnim meczu po dwa gole dla debrznian zdobyli Beger i Pałubicki.

Mieliśmy szansę na indywidualne wyróżnienie, a mianowicie tytuł króla snajperów. Pałubicki przegrał jednak dogrywkę na rzuty karne z futbolistą gospodarzy, ale i tak zasłużył na brawa, bo pokonywał tego dnia golkiperów rywali aż sześciokrotnie.

W zawodach zwyciężyły dwa zespoły gospodarzy, a najniższy stopień podium wywalczyli piłkarze GTS-u Lipka. Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji wyjazdu na turniej Rafałowi Litwiniukowi.

MKS: Igor Beger, Michał Bieszczad, Aleks Czyżykowski, Danił Horelik, Antoni Litwiniuk, Piotr Pałubicki, Olaf Szydłowski, Daniel Urban