Bilans rundy jesiennej (5) - juniorzy D204.12.2023r.
Zawodnicy drużyny rocznika 2012 (i młodsi) MKS-u Debrzno mają za sobą niezłą rundę jesienną. Zespół Bartłomieja Licy pokazał się z dobrej strony w lidze, zajmując w gronie dziesięciu ekip czwartą lokatę na półmetku. Dorobek teamu znad Debrzynki to 13 punktów, a mógł być nawet większy o co najmniej trzy oczka, jeśli nie więcej...

Czerwono-Niebiescy nie wykorzystali bowiem szansy na wygraną w derbach w Człuchowie, gdy będąc długo lepszym zespołem i prowadząc z Piastem 2:1 ostatecznie minimalnie ulegli lokalnemu rywalowi. Blisko pełnej puli byliśmy również w Bytowie, bo potyczka z U-2, chociaż wyrównaliśmy dopiero w doliczonym czasie, sporymi fragmentami toczyła się pod dyktando debrznian. Niedosyt powstał też po starciu na własnym boisku z Kaszubią Studzienice, przegranym 2:4.

W pozostałych konfrontacjach gładko poradziliśmy sobie z Bytovią Bytów, Czarnymi Czarne i Chojniczanką II Chojnice. Pokonaliśmy także Gryfa II Słupsk, a jesienny bilans meczów należy uzupełnić o wyraźne porażki z Kolejarzem Chojnice i JFA Przechlewo. Co istotne, ci drudzy nie staną na drodze teamu Licy w trakcie rewanżów, a to dlatego, iż Pomorski Związek Piłki Nożnej szybciej o pół roku, już w połowie trwającego sezonu, utworzy ligę wojewódzką, do której drużyna JFA zasłużenie awansowała.

Warto jeszcze wspomnieć o anulowaniu spotkania z Canicułą Bytów, które wygraliśmy na wyjeździe 17:0, gdyż dziewczęcy zespół został wycofany z rozgrywek. Zgłoszenie drużyny składającej się w stu procentach z przedstawicielek płci pięknej do zmagań z chłopcami było od początku porywaniem się z motyką na słońce i bilans bramkowy (1-83...), jakim legitymowała się Canicuła po pięciu grach (w zasadzie to nawet czterech, ponieważ piąta próba to walkower za absencję w Człuchowie) najdobitniej o tym świadczy.

Jesienią w tej kategorii wiekowej zagrało w MKS-ie szesnastu spośród osiemnastu zgłoszonych piłkarzy. Jan Bielecki, Hubert Dunikowski, Jakub Lemańczyk, Nikodem Lisowski, Szymon Ogierman i Lena Wegner zaliczyli komplet 9 meczów, czterech kolejnych piłkarzy po osiem. Sytuację kadrową należy spokojnie określić jako bardzo stabilną. Na pewno szkoda, że z powodów zdrowotnych jedynie trzy razy wybiegł na boisko Filip Nylec i tu liczymy na dużo więcej w przyszłym roku. Wzmocnieniem emkaesiaków okazał się pozyskany w lecie z Lipki Franciszek Zaparuszewski, który niemal z miejsca stał się ważnym ogniwem drużyny z Grodu Dzika.

Dziewięciu młodych futbolistów zdobyło przynajmniej jednego gola, z czego ponad połowę trzech zawodników. Najwięcej (9) Lisowski, za nim w tym wewnętrznym rankingu znajduje się efektownie grający filigranowy Szymon Kaczyński (6), a "podium" uzupełnia z czterema trafieniami Lemańczyk.

W podokręgu słupskim wśród juniorów D2 rywalizuje 21 zespołów w dwóch grupach, przy czym za kilka miesięcy wspomniana JFA Przechlewo oraz triumfator z północnej części regionu, czyli Gryf Słupsk zasmakują występów szczebel wyżej, czyli zostanie 19. My oczekujemy wiosny z nadzieją na przynajmniej taką postawę zespołu Licy jak to było w omawianym dzisiaj okresie.

Razem: 9 meczów, 4 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki, 13 punktów, bramki 36-33

U siebie: 5 spotkań, 3 wygrane, 0 remisów, 2 przegrane, 9 punktów, gole 21-19

Wyjazd: 4 spotkania, 1 wygrane, 1 remis, 2 przegrane, 4 punkty, gole 15-14

Mecze:
Jan Bielecki 9, Hubert Dunikowski 9, Jakub Lemańczyk 9, Nikodem Lisowski 9, Szymon Ogierman 9, Lena Wegner 9, Szymon Kaczyński 8, Wojciech Kudrelik 8, Martyna Nagibor 8, Franciszek Osięglewski 8, Wojciech Laskowski 7, Ksawery Mamedow 7, Franciszek Zaparuszewski 7, Jan Pająk 6, Filip Nylec 3, Błażej Krzemiński 1

Nie grali:
Patryk Andrearczyk, Michał Mielcarz

Gole:
9- Nikodem Lisowski, 6- Szymon Kaczyński, 4- Jakub Lemańczyk, 3- Franciszek Osięglewski, Jan Pająk i Lena Wegner, 2- Jan Bielecki i Filip Nylec, 1- Ksawery Mamedow + trzy samobójcze