Budżet Obywatelski 2023 zrealizowany07.11.2023r.
Miejski Klub Sportowy Debrzno był beneficjentem tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Debrzno. Jak pamiętamy jesienią 2022 r. osoby, które poparły projekt zgłoszony przez nasz klub, zadecydowały w głosowaniu o możliwości wykonania szeregu prac, pomagających w codziennym funkcjonowaniu obiektów przy ul. Sportowej.

W ich ramach najkrócej rzecz opisując odnowiono (z zewnątrz i w środku) budynek szatniowy na "Orliku", dokładając także kilka elementów wyposażenia, których wcześniej tam nie było. Przywrócono również kompletnie niewidoczne po niemal dziesięciu latach istnienia linie na boisku wielofunkcyjnym, co oznacza, że swobodnie można na nim z powrotem grać w siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Poza tym odświeżono budynek przystadionowy, użytkowany intensywnie od wiosny 2012 roku.

Należy w tym miejscu nadmienić, że już trzeci raz zrealizowaliśmy projekt firmowany przez MKS w ramach Budżetu Obywatelskiego. W 2017 roku zakupiliśmy dzięki tym środkom tablicę świetlną na stadion (akurat obecnie nieczynną na skutek uszkodzenia w lecie przez ulewę i wyładowania atmosferyczne, wiosną 2024 r. ma z powrotem służyć piłkarzom) oraz nowe nagłośnienie, a w 2021 roku nabyliśmy kosiarkę wrzecionową na murawę Stadionu Miejskiego.