Dziewczęta U-12 z SP Debrzno finalistkami wojewódzkimi Pucharu Tymbarku! 23.04.2024r.
18 i 19 kwietnia nasz klub (jak wspominaliśmy wcześniej - pierwszy raz w historii) zorganizował eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dzieci o Puchar Tymbarku. Stadion Miejski oraz przylegający do niego Orlik stał się areną rywalizacji dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z regionu człuchowskiego. Obejrzeliśmy łącznie osiemnaście ekip, a jedyne na co można było narzekać to... bardzo kapryśna pogoda, która nie rozpieszczała zawodników.

Tak czy inaczej rywalizacja była bardzo interesująca, a my z radością informujemy, iż w najstarszej kategorii dziewcząt (U-12, rocznik 2012 i młodsze) awans do finału wojewódzkiego w Gdańsku, który odbędzie się na obiektach przy ul. Traugutta (niegdysiejszy główny stadion Lechii) w dniach 21-23 maja (codziennie po dwa turnieje), wywalczyły podopieczne Doroty Rosińskiej z SP Debrzno! Zawodniczki z Grodu Dzika grały w następującym składzie: Pola Czyżykowska, Lena Ignaczak, Maria Marchewka, Alicja Mieder, Aleksandra Procak. Zuzanna Szczepaniak, Iga Wegner, Lena Wegner i Hanna Żółtkowska. Debrznianki zwyciężyły kolejno swoje rówieśniczki ze szkół z Czarnego (10:0), Rzeczenicy (7:2) i Człuchowa (5:0), w efektownym stylu zdobywając przepustki do rozgrywek w stolicy Pomorza.

Wśród dziewczynek w młodszych rocznikach, a więc U-8 (2016 i młodsze) i U-10 (2014 i młodsze) bezkonkurencyjne (i to w sensie dosłownym, bo... nie miały przeciwniczek) okazały się reprezentantki SP Rychnowy i one także pojawią się w maju w Gdańsku. Poza tym pojadą tam chłopcy U-12 z SP Sportowa Człuchów (zacięty finał wygrany 2:1 z SP Przechlewo, oprócz tego grały zespoły z Czarnego, Rychnów, Debrzna i Polnicy) oraz SP Sportowa Człuchów U-10 (wyprzedzili Rychnowy, Czarne i Rzeczenicę) i SP Rychnowy U-8 po wygranej z SP Sportowa Człuchów.

Wszystkie dzieci otrzymały bardzo ładne pamiątkowe medale, drużyny dyplomy, a sponsor zawodów, czyli firma Tymbark zapewnił napoje dla uczestników. Nad sprawnym przebiegiem meczów czuwali sędziowie (Mariusz Hoppe, Dawid Kleist i Bartosz Ciborowski) wydelegowani przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Dla porządku dodajmy, że w gronie dziewcząt i chłopców U-8 rywalizacja zakończy się na finale wojewódzkim, z kolei stawką gdańskich konfrontacji jest "bilet" na rozgrywki ogólnopolskie w Warszawie, gdzie wybiorą się triumfatorzy pomorskich potyczek.