Jesień Czerwono-Niebieskich (2) - juniorzy F1 14.01.2023r.
Druga drużyna MKS-u, której występy w rundzie jesiennej zbilansujemy i ocenimy to juniorzy F1, czyli rocznik 2014 (i młodsi). Ekipa dowodzona przez Krzysztofa Dudzica ma za sobą bardzo udany okres, naznaczony wysoką obecnością na zajęciach i owocnymi grami turniejowymi.

Debrznianie bardzo dobrze funkcjonowali na zawodach mistrzowskich i można krótko zreasumować, że kontynuują pomyślną passę z sezonu 2021/2022. Wtedy zwracaliśmy uwagę na szczupłość kadry wskazując ów fakt jako oczywisty minus, mając jednocześnie nadzieję, że dzieci w tym wieku będzie w MKS-ie troszkę więcej. To rzeczywiście minimalnie drgnęło, bo w I rundzie obecnej kampanii zadebiutował Dominik Malmon, a ponadto trenuje z zespołem Filip Klinger.

Bardzo często cieszyliśmy się z bramek zdobywanych przez ten team i co też ważne akcenty rozkładane były w tej kategorii równomiernie, ponieważ na listę strzelców wpisali się niemal wszyscy zawodnicy, z wyjątkiem bramkarki Igi Wegner!

W minionej rundzie konfrontowaliśmy się z Brdą Rytel, Sokołem Wyczechy, JFA Przechlewo i Kolejarzem Chojnice, a jak będzie wiosną tego na razie nie wiemy, bo odpowiednie decyzje nie zostały jeszcze ogłoszone. Na ziemi słupskiej w juniorach F1 w lidze uczestniczyło w sześciu grupach 25 drużyn i co ciekawe ta, w której umiejscowiono piłkarzy MKS-u była najliczniejsza, pozostałe skupiały po cztery ekipy.

Razem: 3 turnieje, 12 meczów, 10 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka, 31 punktów, bramki 49-6

Turnieje:
Wojciech Obarzanek 3, Maksymilian Ogierman 3, Franciszek Szuber 3, Iwo Traczyk 3, Iga Wegner 3, Aleksander Jarosz 2, Wiktor Wasyłyk 2, Dominik Malmon 1, Lena Wegner 1

Nie grał:
Filip Klinger

Gole:
12- Iwo Traczyk i Wiktor Wasyłyk, 8- Franciszek Szuber, 6- Aleksander Jarosz, 4- Lena Wegner, 3- Wojciech Obarzanek, 2- Dominik Malmon i Maksymilian Ogierman