Rezerwy Chojniczanki w IV lidze, Sparta zostaje w okręgówce27.06.2020r.
Barażowy trójmecz, którego stawką było miejsce w rozgrywkach IV ligi dobiegł końca. Wicemistrzowie trzech grup pomorskiej klasy okręgowej, a więc Chojniczanka II Chojnice, Wietcisa Skarszewy i Sparta Sycewice rozstrzygnęli między sobą, komu przypadnie możliwość gry na wyższym szczeblu. Nas najbardziej interesowały losy Sparty, bo od wyników tego zespołu zależało czy słupska okręgówka w edycji 2020/2021 będzie liczyć 19, czy 20 ekip...

Dziś wiemy już, że w weekend 1/2 sierpnia przystąpimy do sezonu rekordowego w swojej obsadzie, bowiem MKS Debrzno nigdy dotąd nie miał okazji rywalizować w gronie dwudziestu klubów. Trzeba podkreślić, iż sycewiczanie dzielnie poczynali sobie w potyczkach o promocję na wyższy stopień. Najpierw pokonali na wyjeździe Wietcisę 3:2, chociaż w pewnym momencie przegrywali 0:2. Tydzień później również pokusili się o odrobienie strat, tym razem w starciu na własnym terenie z Chojniczanką II. Ze stanu 0:2 doprowadzili do remisu, jednak ostatnie słowo należało do rezerw I-ligowca i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gości. Trzecia konfrontacja bez historii, bo Chojniczanka II zwyciężyła u siebie (a dokładnie na obiekcie Kolejarza) Wietcisę aż 5:0, zasłużenie stawiając stempel na czwartoligowym statusie.

Nam pozostaje przypomnieć kibicom, z kim przyjdzie zmierzyć się za kilka tygodni czerwono-niebieskim. Spotkamy się z dobrymi znajomymi z kampanii 2019/2020 oraz sześcioma nowymi przeciwnikami, a mianowicie beniaminkami z Cewic, Czarnego, Objazdy i Włynkówka, spadkowiczem z Lipnicy i drużyną, która przejęła sekcję piłki nożnej od Karola Pęplino. Ostatecznie potwierdzono, że ten team zagra pod nazwą KS Gryf Słupsk.

Słupska klasa okręgowa seniorów w sezonie 2020/2021:

Barton Barcino
Echo Biesowice