Szczegóły barażowego trójmeczu o IV ligę04.06.2020r.
Chojniczanka II Chojnice, Sparta Sycewice i Wietcisa Skarszewy to ekipy, które wezmą udział w dodatkowych zawodach o promocję do IV ligi. Trzech wicemistrzów klas okręgowych na Pomorzu zyskało taką możliwość, bo wg regulaminu rozgrywek na tę edycję związek chcąc uatrakcyjnić zmagania rozszerzył grono klubów zaangażowanych w walkę o awans. Ponieważ znikają obostrzenia odnoszące się do koronawirusa postanowiono zorganizować trzy spotkania mające wyłonić czwartego beniaminka czwartoligowego towarzystwa, po mistrzach okręgówek tj. Aniołach Garczegorze, MKS-ie Władysławowo i Sokole Zblewo.

Cała sprawa interesuje nas oczywiście z tego względu, iż w przypadku wygrania mini-turnieju przez Spartę słupska klasa okręgowa zostanie uszczuplona o jeden zespół. To oznaczałoby, że MKS Debrzno zacznie nowy sezon 1/2 sierpnia w grupie 19-drużynowej. Wiadomo już bowiem na pewno, że dołączy do nas Lipniczanka Lipnica, która oficjalnie zrezygnowała z oferty utrzymania się w IV lidze, chociaż w chwili przerwania kampanii 2019/2020 obwieszczono, że nikt nie będzie zdegradowany i wszyscy znajdujący się w strefie spadkowej zachowają prawo do gry w tej samej klasie, co poprzednio. Ostatnia zagadka to zatem losy sycewiczan. Naturalnie zakładamy optymistycznie, że pozostali pomyślnie przebrną proces licencyjny oraz potwierdzi się scedowanie zespołu Karola Pęplino na KS Gryf/SMS Słupsk, o czym pisaliśmy kilka dni temu.

Dzisiaj w siedzibie Pomorskiego ZPN-u rozlosowano kolejność gier barażowych, oto ona:

13/14 czerwca - Wietcisa Skarszewy- Sparta Sycewice
20/21 czerwca - Sparta Sycewice- Chojniczanka II Chojnice