1/2 sierpnia rozpoczniemy sezon w okręgówce03.06.2020r.
To ważne wieści w kontekście terminarzowego układu dotyczącego edycji 2020/2021, jak również przygotowań do niej, naznaczonych licznymi meczami sparingowymi. Otóż Pomorski Związek Piłki Nożnej podał wstępne, jeszcze do ostatecznego zatwierdzenia (wynika to z ciągle trwającego procesu licencyjnego oraz oczekiwania do 15 czerwca na zgłoszenia do rozgrywek), daty inauguracji zmagań w poszczególnych ligach. Dzięki temu wiemy, iż seniorzy MKS-u Debrzno swoje pierwsze po bardzo długiej przerwie spotkanie mistrzowskie zagrają w weekend 1/2 sierpnia.

Nie stanowi to dla nas żadnego zaskoczenia, raczej potwierdzenie krążących po zainteresowanych tematem głowach myśli, ponieważ zakładając, że w słupskiej klasie okręgowej wystąpi w następnej kampanii 19 lub 20 klubów, trzeba znaleźć jesienią w obydwu przypadkach 19 terminów na ligowe konfrontacje. Dotychczas było ich piętnaście i z reguły start sezonu następował w okolicach połowy sierpnia. Teraz dodając dwa weekendy letnie (1/2 sierpnia oraz 8/9 sierpnia), do tego którąś ze śród w tym samym miesiącu (gdy dzień jest nadal w miarę długi i mimo znacznych odległości między miejscowościami, z których wywodzą się zespoły można byłoby grać) wystarczy spiąć kalendarz dodatkową kolejką w listopadzie. Oznaczałoby to, że w tym roku na zimowy odpoczynek piłkarze okręgówki udaliby się po ostatniej potyczce o punkty 28/29 listopada, czyli de facto dwa tygodnie później niż zwykle, bowiem należy pamiętać, iż "jak na złość" w 2020 roku dzień świąteczny 15 sierpnia wypada w sobotę, a bardzo często w przeszłości był "wykorzystywany" do gier ligowych w środku tygodnia...

Gdańscy działacze ujawnili też terminy meczów barażowych o awans do IV ligi pomiędzy trójką wicemistrzów klasy okręgowej, tj. Chojniczanką II Chojnice, Wietcisą Skarszewy i Spartą Sycewice. Trójmecz (każda z drużyn będzie raz gospodarzem) odbędzie się 13/14 czerwca, 20/21 czerwca i 27/28 czerwca, a losowanie kolejności gier przewidziano już jutro, a więc 4 czerwca.