Karol Pęplino rezygnuje, KS Gryf/SMS Słupsk w zastępstwie?30.05.2020r.
W nadchodzącej edycji 2020/2021 w słupskiej klasie okręgowej seniorów najprawdopodobniej zagra nowa drużyna, o której przedstawiając całkiem niedawno sytuację w tej lidze nie mówiliśmy. Wczoraj członkowie Karola Pęplino na Walnym Zebraniu Klubu podjęli decyzję o przekazaniu swojego zespołu do KS Gryf/SMS Słupsk. Pod takim właśnie szyldem ma pojawić się za kilka tygodni w rozgrywkach. O problemach (przede wszystkim finansowych) peplińskiego teamu głośno było już przed 12 miesiącami, lecz mimo to Karol przetrwał i występował w kampanii 2019/2020 w okręgówce. Teraz wszystko wskazuje na to, iż mamy do czynienia z formalnym końcem długiej historii i zupełnie innym rozdaniem, które ma wejść w życie.

Jest wprawdzie możliwe, że powstanie drużyna złożona częściowo z zawodników Karola, ale także Słupi Charnowo i KS Zaleskie, zajmując pozycję w klasie A na podstawie licencji Słupi, jednak to nic pewnego, cała kwestia jest na razie w powijakach. Mniej zorientowanym spieszymy w tym miejscu z wyjaśnieniem. Otóż po decyzji z 29 maja w dorosłym futbolu na naszym terenie są obecnie... dwa Gryfy Słupsk. Dotychczas taki obraz panował w zmaganiach dzieci i młodzieży, za kilkadziesiąt dni, u progu sezonu stanie się faktem również w rywalizacji seniorów. TS Gryf Słupsk ma zespół w IV lidze oraz rezerwy, będące aktualnie beniaminkiem klasy A, natomiast KS Gryf wespół z SMS-em zyskał właśnie (co wymaga oczywiście potwierdzenia) na licencji Karola Pęplino prawo startu w klasie okręgowej.

To dobry moment, aby przy tej okazji wspomnieć o bogatych i obfitujących w wiele interesujących meczów dziejach konfrontacji MKS-u Debrzno z Karolem. Czerwono-niebiescy spotkali się z pęplinianami aż 29 razy i zawsze były to potyczki, których stawkę stanowiły punkty w okręgówce. Od powrotu emkaesiaków na ziemię słupską w 1999 roku i pierwszego boju z teamem z gminy Ustka regularnie dochodziło do meczów ligowych na tym szczeblu, a jedynym wyjątkiem była kampania 2010/2011, gdy przeciwnicy grali w IV lidze. W ciągu ponad dwóch dekad ewoluowała nazwa zespołu rywali, od Karola/Orła przez Karola/Magdę, Karola s.c, na Karolu skończywszy... Ośmiokrotnie wygrywał MKS, zanotowaliśmy 11 remisów, a dziesięć razy zwyciężał Karol, który zdobył łącznie 64 gole podczas, gdy ekipa z Grodu Dzika trafiała do siatki 56 razy.