PWZTS sklasyfikował zespoły05.05.2020r.
Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego w Gdańsku wobec braku jakichkolwiek szans na dokończenie w rywalizacji stricte sportowej rozgrywek sezonu 2019/2020 w III i IV lidze opublikował informację o ich zamknięciu i poinformował o decyzjach dotyczących rankingu drużynowego. W tej nietypowej sytuacji, która dotknęła cały sport było to jedyne rozsądne wyjście. Wiemy już zatem, że II faza edycji, w której od początku marca, czyli tuż po finiszu I rundy, grało ze sobą osiem najlepszych ekip podzielonych na dwie grupy i celem było rozstrzygnięcie kwestii komu przypadnie awans na trzecioligowy szczebel nie będzie kontynuowana, ale dzięki małej liczbie zorganizowanych kilka tygodni temu gier związek na podstawie dotychczasowych wyników postanowił, zgodnie ze swoimi uprawnieniami, ogłosić definitywny werdykt.

Ponieważ nie wszyscy zainteresowani mieli na swoim koncie taką samą liczbę potyczek miejsca w tabeli końcowej (w rundzie finałowej) ustalono na podstawie ilorazu zdobytych punktów do rozegranych meczów. Prawo występów w III lidze uzyskały zatem KTS-K GOSRiT Luzino, Skrocki Bud II Kwidzyn, UKS Junior Miastko i GKTS II Gdańsk. Z tego grona znamy oczywiście team miastecki, z którym dwa spotkania w minionej kampanii mają za sobą pingpongiści MKS-u Debrzno. W obydwu lepsi okazali się przeciwnicy klubu z Grodu Dzika (10:7 i 10:5).

Poniżej ostateczna kolejność w minionym sezonie:

1-2. KTS-K GOSRiT Luzino i Skrocki Bud II Kwidzyn
3-4. UKS Junior Miastko i GKTS II Gdańsk
5-6. C.S.T. Czarne i KUKS Remus II Kościerzyna
7-8. UKS Skoczek Sopot i GOK Ryjewo
9-12. ZSP Jedynka Bytów, Wicher II Wierzchucino, Hotel Kahlberg Krynica Morska i ASiST KS Beniaminek 03 Starogard Gdański
13-16. MKS Debrzno, SL Salos Rumia, STS Borkowo i TTexperts.com II Skarszewy
17-20. UKS Tęcza Łupawa, Poltarex Pogoń II Lębork, GTS Fortus III Straszyn i Profesjonal24 Skowarcz
21-23. Granit Koczała, ATS IV Małe Trójmiasto, GKTS III Gdańsk
24. UKS II Pelplin