Niepohamowana radość maluchów17.03.2020r.
W okresie przerwy od normalnego życia (tego sportowego też) nadrabiamy zaległości dotyczące relacjonowania wydarzeń z udziałem czerwono-niebieskich. Otóż 7 marca najmłodsi kandydaci na piłkarzy znad Debrzynki gościli w Jastrowiu, gdzie odbywała się towarzyska halowa impreza dedykowana zawodnikom z rocznika 2013 (i młodsi). Na turniej udała się piątka adeptów futbolu (Filip Nylec, Szymon Ogierman, Wiktor Wasyłyk, Iga Wegner i Lena Wegner), która świetnie radziła sobie w emocjonującej rywalizacji.

Rezultatów meczów nie podajemy, to nie było tego dnia najistotniejsze, dzieci mają przede wszystkim nabierać doświadczenia, "smakować" potyczki, cieszyć się ze spotkań z rówieśnikami. Z reakcji obserwujących turniej wiemy jednak, że okrzyki zadowolenia w obozie debrzeńskim po zdobywanych golach było słychać bardzo często, a dokładnie 44 (!) razy w dziewięciu meczach... Zawody zorganizowała Akademia Piłkarska Start Ryszarda Ludewicza, a oprócz gospodarzy (dwa teamy) i naszej drużyny na boisku pokazały się również następujące zespoły: Iras Czaplinek, AP Reissa Szczecinek, AP Szczecinek, Orzeł 2010 Wałcz, Przedszgolaki (tak, to prawidłowa nazwa!) Wałcz, FA Fair Play Złotów i FA Fair Play II Złotów.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc, a szczególne ukłony kierujemy w stronę Michała Ogiermana, który z dużym zaangażowaniem zastępował opiekującego się na co dzień ekipą MKS-u Norberta Muchę. Nominalny szkoleniowiec przebywał w Bydgoszczy na kursie trenerskim.