Adrian śladami taty10.03.2020r.
Przed startem rozgrywek rundy wiosennej w I Lidze Wojewódzkiej juniorów C2 (rocznik 2006 i młodsi) informowaliśmy o tym, iż kadra czerwono-niebieskich została poszerzona o jedno nazwisko. 5 marca z człuchowskiego Piasta na II część sezonu 2019/2020 MKS wypożyczył Adriana Grabkę, który zaliczył już udany debiut w drużynie z Debrzna w rywalizacji o punkty dwa dni później w Gdańsku, gdzie emkaesiacy sensacyjnie pokonali tamtejszego Jaguara 5:1. Przy tej okazji warto przypomnieć starszym kibicom futbolu w Grodzie Dzika, a oznajmić tym młodszym, że w przeszłości i to przez wiele lat to nazwisko przewijało się przez karty historii naszego klubu.

Otóż tata Adriana Sebastian Grabka rozegrał 201 meczów w ekipie seniorów MKS-u, zdobywając 11 goli. Pierwszy występ w dorosłym teamie zanotował 5 marca 1994 r., mając niespełna 18 lat, ostatni raz przywdział kostium teamu z ul. Sportowej ponad osiem lat później, 21 lipca 2002 r. Ponadto w okresie 1993-1994 reprezentował debrznian w piłce juniorskiej. Twardo, nieustępliwie, charakternie prezentujący się defensor niemal całą sportową przygodę spędził nad Debrzynką, jedynie wiosną 1995 r. miał okazję grać w rezerwach trzecioligowej wówczas Chojniczanki Chojnice.

Trzymamy kciuki za udany pobyt Adriana w debrzeńskiej drużynie. To trzeci klub w trakcie na razie niemal sześcioletniej drogi sportowej młodego zawodnika. Zaczynał w 2014 roku w Akademii Piłkarskiej Człuchów, potem był Piast, teraz (przynajmniej do 30 czerwca 2020 roku) jest MKS. Powodzenia!