Bilans rundy jesiennej (2) - juniorzy F124.01.2020r.
Drużyna rocznika 2011 (i młodsi) to druga recenzowana przez nas za występy w jesiennych grach ligowych. Zawiaduje nią od kilku miesięcy Norbert Mucha i niemal bliźniaczo podobnie jak w przypadku juniorów F2 dla młodziutkich piłkarek i piłkarzy był to debiutancki okres w rywalizacji ligowej. Wyjątek stanowił jedynie Aleks Czyżykowski, dla którego to nie pierwszyzna, bowiem z powodzeniem radził sobie w przeszłości (i czyni to nadal) w konfrontacjach z dwa lata starszymi konkurentami...

MKS został przydzielony w tej kategorii wiekowej do grupy składającej się z pięciu ekip, co od razu, niejako z "definicji", czyniło każdy turniej ciekawszym, bo rozgrywano w nich po 10 spotkań, a wszystkie teamy wychodziły na boisko czterokrotnie. Mali czerwono-niebiescy radzili sobie ze zmiennym szczęściem, radość z wygranych przeplatając smutkiem po niepowodzeniach, ale ostatecznie uplasowaliśmy się w środku stawki, czyli na trzeciej pozycji. Przesądziła o tym wygrana w ostatniej imprezie jesieni w Wyczechach z Czarnymi Czarne 2:0.

Pomijając wyniki, które co wielokrotnie artykułowaliśmy i będziemy jeszcze zapewne podkreślać, nie są najistotniejsze na tym etapie sportowej przygody naszych adeptów (choć oczywiście jakikolwiek, nawet mały sukces zadowala piłkarzy, rodziców i trenera), bardzo cieszy nas entuzjazm, zapał i werwa emkaesiaków, bo wróży to dobrze na przyszłość. Brawo!

Na koniec tradycyjny rzut oka na cały format zmagań juniorów F1 w podokręgu słupskim. 22 zespoły zgłoszone do sezonu podzielono na pięć grup, w których triumfowały kolejno: Lew Lębork, Jantar Ustka, Grasz Dwumiasto Ustka, Sokół Wyczechy i Myśliwiec Tuchomie. W II części kampanii, oprócz znanych nam drużyn Sokoła i Piasta, debrznian czekają w nowym rozdaniu potyczki z JFA Przechlewo i Myśliwcem. Grono będzie zatem ponownie złożone z pięciu zespołów i... dobrze!

Razem: 3 turnieje, 12 meczów, 4 zwycięstwa, 1 remis, 7 porażek, 13 punktów, bramki 10-15

Turnieje:
Jan Bielecki 3, Michał Bieszczad 3, Lena Kiestrzyn 3, Antoni Litwiniuk 3, Amelia Wasyłyk 3, Szymon Błażyński 2, Aleks Czyżykowski 2, Ignacy Goryl 2, Wojciech Laskowski 2, Franciszek Osięglewski 2, Lena Wegner 2, Błażej Krzemiński 1, Marcelina Obarzanek 1

Gole:
7- Aleks Czyżykowski, 2- Antoni Litwiniuk, 1- Michał Bieszczad