Trzynastu przeciwników w juniorach C230.06.2019r.
17/18 sierpnia 2019 r. zespół rocznika 2006 (i młodsi) zacznie rozgrywki I Ligi Wojewódzkiej. Daleko jeszcze oczywiście do opublikowania szczegółowego terminarza rundy jesiennej, ale możemy już podać z kim przyjdzie rywalizować podopiecznym Pawła Władyczaka. W tej klasie umiejscowiono 14 drużyn, czyli o jedną mniej niż w poprzednim sezonie. Zakładamy, że to, co zostanie podane niżej znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości, choć trzeba pamiętać, że dopiero dzisiaj kończy się proces zgłoszeń do nowej kampanii i formalnie należy się wstrzymać z traktowaniem za pewnik podawanej przez nas listy do momentu jej ostatecznego potwierdzenia przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Czerwono-niebiescy zetkną się z zaledwie dwoma przedstawicielami podokręgu słupskiego (Olimpijczykiem Kwakowo i U-2 Bytów), w jednym przypadku można mówić o małych derbach (Chojniczanka Chojnice), a ponadto m,in. zawitamy trzykrotnie do Trójmiasta (Lechia Gdańsk, Jaguar Gdańsk i Arka Gdynia).

Emkaesiacy będą jednym z czterech nowicjuszy, a oprócz nas status beniaminków w tej lidze posiadają Gryf Wejherowo, FC Gowidlino i Pomezania Malbork. Tylko dwa kluby (Olimpijczyk i FC) mają swoje siedziby w miejscowościach mniejszych od Debrzna.

Oto ekipy, które uzyskały prawo gry w I Lidze Wojewódzkiej juniorów C2 w sezonie 2019/2020:

U-2 Bytów
Chojniczanka Chojnice
MKS Debrzno
Jaguar Gdańsk
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
FC Gowidlino
Cartusia Kartuzy
Olimpijczyk Kwakowo
Pomezania Malbork
GTS Pruszcz Gdański
Beniaminek 03 Starogard Gdański
Gryf Tczew
Gryf Wejherowo

Warto w tym miejscu wspomnieć dodatkowo, że nigdy dotąd (w jakiejkolwiek kategorii wiekowej) klub znad Debrzynki nie znalazł się w jednych rozgrywkach mistrzowskich z FC Gowidlino, Cartusią, Olimpijczykiem, Pomezanią, GTS-em Pruszcz Gdański oraz Gryfem Wejherowo.