Znamy skład okręgówki seniorów w edycji 2019/202027.06.2019r.
W miniony weekend zakończył się sezon w IV lidze i klasie okręgowej, rozstrzygnięto ostatnie zagadki dotyczące kwestii awansów i spadków. Możemy zatem przedstawić jak będzie wyglądała okręgówka w kolejnej kampanii i z kim przyjdzie zmierzyć się czerwono-niebieskim z Debrzna. Na drodze emkaesiaków stanie sześć nowych klubów, z czego w jednym przypadku obejrzymy absolutną premierę w dziejach kontaktów z naszym zespołem.

MKS zagra m.in. z dwoma spadkowiczami z czwartoligowego szczebla. Gorycz degradacji dotknęła Bytovię II Bytów i Anioły Garczegorze. Rezerwy drugoligowca już kilka tygodni przed finiszem były pogodzone z losem i po siedmiu latach (awans wywalczyły wiosną 2012 roku) wróciły do okręgówki. Co ciekawe, historia zatoczyła koło, ponieważ we wspomnianym 2012 roku również Anioły cieszyły się z promocji klasę wyżej i dokładnie po siedmiu sezonach także opuszczają te rozgrywki. Debrznianie grali dotąd z Bytovią II cztery razy (dwukrotnie w lidze w sezonie 2010/2011, a ponadto w Pucharze Polski w 2010 r. oraz w Pucharze Lata w 2016 r.) i wszystkie te potyczki kończyły się porażkami naszej drużyny. Z Aniołami rywalizowaliśmy dwa razy (sezon 2010/2011) i obydwa mecze emkaesiacy wysoko przegrali (3:6 i 0:7).

Pora na przedstawienie beniaminków klasy okręgowej. Z I grupy klasy A poszły w górę Barton Barcino i Echo Biesowice. Obydwie ekipy reprezentują gminę Kępice, przy czym o ile dla biesowiczan jest to powrót po zaledwie rocznej pauzie, to w przypadku Bartonu mowa o historycznym premierowym awansie! Nigdy dotąd team znad Debrzynki nie miał okazji zagrać z barcinianami, chociaż trzeba szybko dodać, że dotyczy to czasów MKS-u (czyli okresu od 1992 roku), ponieważ nasz poprzednik, a więc Żagiel, w połowie lat 80-tych ubiegłego stulecia toczył boje z tym przeciwnikiem w ówczesnej klasie B i to trzy sezony z rzędu. Będzie okazja, aby je nieco przypomnieć w przedmeczowej zapowiedzi, gdy nowicjusz pojawi się na Stadionie Miejskim. W II grupie klasy A gładki triumf dobrze znanej kibicom w Grodzie Dzika Kaszubii Studzienice (tylko jednoroczna "banicja"), a z drugiego miejsca przedarł się wyżej GTS Czarna Dąbrówka, wracając po czterech latach.

Dziewięciu pozostałych rywali spotkamy w lidze tak samo jak w zakończonej edycji. Jak już sygnalizowaliśmy zmniejszy się liczba gier derbowych, gdyż spadek i to w fatalnym stylu przydarzył się Brdzie Przechlewo. W XXI wieku jedynie w kampanii 2010/2011 przechlewianie grali tak nisko, ale wówczas kryzys w klubie nie był tak głęboki jak teraz. Z hukiem zdegradowani zostali również Błękitni Główczyce, czyli beniaminek sprzed roku i Leśnik Cewice, który sporo szczęścia miał już 12 i 24 miesiące temu, a obecnie nie uniknął smutnego losu. Dwaj pozostali spadkowicze to Słupia Kobylnica (tak jak Błękitni nie podołali roli beniaminka) oraz (i to jest największe zaskoczenie in-minus) Stal Jezierzyce, który to zespół sezon 2017/2018 skończył przecież tytułem wicemistrzowskim, ocierając się wtedy o czwartą ligę...

Oto lista uczestników rozgrywek słupskiej klasy okręgowej seniorów 2019/2020:

Barton Barcino (beniaminek)
Echo Biesowice (beniaminek)
Zawisza Borzytuchom
Bytovia II Bytów (spadkowicz)
Chrobry Charbrowo
GTS Czarna Dąbrówka (beniaminek)
Piast Człuchów
MKS Debrzno