PZPN ujednolica opłaty13.06.2019r.
Pod koniec maja Polski Związek Piłki Nożnej poinformował futbolowe środowisko o podjęciu uchwały, mającej na celu ujednolicenie opłat za udział w rozgrywkach seniorów III ligi i klas niższych. Głównym i logicznym motywem tego postanowienia jest wyrównanie kosztów ponoszonych przez kluby bez względu na region, z którego pochodzą. Jak to będzie wyglądać w praktyce od edycji 2019/2020?

Popatrzmy na przykład nam najbardziej bliski, czyli dotyczący MKS-u. Otóż dotychczas debrznianie musieli uiszczać do związku zobowiązania wynikające ze zgłoszenia drużyny do okręgówki (900 złotych za sezon), uprawnienie każdego zawodnika (po 15 złotych od osoby) oraz tzw. składkę członkowską PZPN (12 zł. rocznie). Obecnie trzy składowe opłaty zastąpi jedna, zryczałtowana i będzie wynosić równy tysiąc złotych. Da to czerwono-niebieskim oszczędność w kwocie szacunkowo licząc około 300 złotych za jedną edycję.