2 czerwca wyścig kolarski "188"30.05.2019r.
Szybkimi krokami zbliża się wydarzenie sporego kalibru w mieście nad Debrzynką, a mianowicie szosowy wyścig kolarski amatorów "188", którego start przewidziano na niedzielę 2 czerwca o godz.11.30 z ul. Kościuszki przy samym Rynku. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gminy Debrzno oraz Gmina Debrzno, ze znaczącym współudziałem Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w kilku miejscowościach, a także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, licznego grona wolontariuszy i przy delikatnym wsparciu MKS-u.

Bardzo malownicza trasa liczy niemal 53 km i wiedzie z Debrzna przez Strzeczonę, Słupię, ponownie zahacza o Gród Dzika, a następnie kolarze udadzą się w kierunku Starego Gronowa, przejadą przez Bukowo, Płonicę, Dębnicę, Mosiny, Myśligoszcz i wrócą do Debrzna, gdzie rozegrany zostanie finisz w centrum miasta. Lotne premie wyznaczono w Strzeczonie, Słupi, Starym Gronowie, Bukowie i Myśligoszczy. Przewidziano nagrody łącznie w aż dziesięciu kategoriach. Oczywiście dwie najważniejsze to OPEN wśród kobiet i mężczyzn, pozostałe powiązane są z wiekiem uczestników zawodów. Osobno sklasyfikowani będą również mieszkańcy naszej gminy.

Na tę chwilę udział potwierdziło już 76 miłośników cyklistyki nie tylko z regionu, ale z najdalszych nawet zakątków Polski. A przecież to wcale nie musi być koniec, bowiem przed startem wyścigu w niedzielny poranek ta liczba może jeszcze ulec zmianie. Zapowiada się zatem świetna impreza, na którą mamy przyjemność zaprosić mieszkańców dwóch gmin: Debrzno i Człuchów. Śledźcie zmagania zawodników, dopingujcie ich, chłońcie atmosferę widowiska sportowego! Na debrzneńskim rynku usytuowane będzie tzw. "miasteczko kolarskie", oprawa muzyczna, co ważne co kilka minut pojawią się najświeższe meldunki z trasy, a zakończenie całości przewidziano na godz.14.30, gdy najlepsi zawodnicy otrzymają przygotowane suweniry. Do zobaczenia!