Kruszenie chojnickiego muru 18.05.2019r.
Wygraliśmy wysoko z outsiderem tabeli rozgrywek okręgówki juniorów D1, czyli Kolejarzem Chojnice i MKS umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji. Zwycięstwo 8:0 oddaje przebieg rywalizacji, chociaż wszystkie bramki czerwono-niebiescy zdobywali w drugie fazie obydwu połów spotkania. Wcześniej przeciwnicy, grający wybitnie defensywnie, potrafili uchronić się przed stratami, przy czym trzeba dodać, że celowniki debrznianie mieli najdelikatniej określając co nieco rozregulowane...

Przez większość czasu gry młodym piłkarzom towarzyszył mocny deszcz oraz grzmoty z nieba, wynikające z kręcącej się opodal Grodu Dzika burzy. Po spokojnym początku obronne "zasieki" Kolejarza naruszył skutecznie Wiktor Wrzeszcz dopiero w 18. minucie. Uderzył bardzo ładnie w przeciwległy róg bramki i golkiper musiał skapitulować. Potem poszło już zdecydowanie łatwiej. W 22 min. do siatki wcelował po solowej akcji Szymon Szlaga, mocnym strzałem poza zasięgiem bramkarza. W 25 min. po podaniu W. Wrzeszcza do Dominika Pikulika debrznianin został sfaulowany, a po chwili wykorzystał rzut karny. Nie minęło 60 sekund, a prowadziliśmy już 4:0. Ponownie dał o sobie znać Pikulik, który uderzeniem po ziemi umieścił futbolówkę w celu. Były wątpliwości, czy zawodnik MKS-u nie znajdował się na spalonym, ale arbiter uznał gola.

Po gwizdku na rozpoczęcie II odsłony podobny scenariusz, a więc napór gospodarzy i skomasowana obrona przyjezdnych. Była szczelna aż do 48. minuty, gdy na liście strzelców zameldował się Kacper Miszewski. W końcowych siedmiu minutach dołożyliśmy jeszcze trzy bramki. W 53 min. po zagraniu W. Wrzeszcza uczynił to Dominik Sobczak, w 54 min. Szymon Szlaga (po rzucie wolnym podyktowanym po przewinieniu na nim samym) oraz w 57 min. W. Wrzeszcz, gdy sfinalizował podanie Szlagi.

Zaprezentowaliśmy się solidnie, może bez fajerwerków, ale podopieczni Pawła Władyczaka zainkasowali kolejne trzy oczka i zbliżyli się znacznie do do triumfu w "południowej" grupie klasy okręgowej. De facto potrzebują do tego jednej wygranej, aby nie oglądać się na to, co zrobią inni rywale. Najbliższy mecz zagramy w poniedziałek 27 maja o godz. 17.30 w Przechlewie z tamtejszą JFA.

MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 8:0 (4:0)
Gole: Wiktor Wrzeszcz (18, 57), Szymon Szlaga (22, 54), Dominik Pikulik (25-k, 26), Kacper Miszewski (48), Dominik Sobczak (53)
MKS: Kieruj, Twardowski- Brzykcy, Florek, W. Górecki, Kaczyński, Klimek, K. Miszewski, Pikulik, Sobczak, Mich. Szajgin, Szlaga, W. Wrzeszcz