Szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Debrznie06.05.2019r.
10 maja 2019 r. (piątek) w naszej miejscowości zaplanowano szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN. Nad Debrzynkę zawitają trenerzy odpowiedzialni za ten projekt w woj. pomorskim, a zatem Arkadiusz Janor i Rafał Kaczmarczyk. Szczególnie druga postać powinna być kojarzona przez starsze pokolenie kibiców, ponieważ Pan Rafał przez wiele lat (1995-2006) występował z powodzeniem w polskiej ekstraklasie, w takich klubach jak Stomil Olsztyn, Widzew Łódź, Górnik Zabrze, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski i Górnik Łęczna, a ponadto zaliczył dwa mecze w pierwszej reprezentacji Polski.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Najpierw, o 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki (ul. Wojska Polskiego 2) odbędą się godzinne warsztaty, których tematyką będzie dyskryminacja w sporcie oraz relacje na linii trener-rodzic. Serdecznie zapraszamy rodziców wszystkich dzieci skupionych w Akademii Piłkarskiej MKS-u do czynnego udział w tym wydarzeniu. Jest ono dedykowane również dla zawodników z roczników 2005, 2006 i 2007, gdyż związkowi szkoleniowcy dodatkowo przygotowali pogadankę na temat cyberprzemocy. Trenerzy klubowi otrzymają materiały w postaci książek, a rodzice broszury odnoszące się do zasad zdrowego żywienia.

Druga faza spotkania to już Stadion Miejski, gdzie zrealizowane zostaną zajęcia praktyczne i gry selekcyjne. Ich uczestnikami będą zawodnicy z roczników 2006/2007 (I grupa) i 2008/2009 (II grupa), wytypowani przez trenerów Mobilnej AMO oraz klubowych, bo oprócz piłkarzy MKS-u Debrzno pojawią się na naszym obiekcie młodzi futboliści z innych ośrodków futbolowych powiatu człuchowskiego. Do zobaczenia za cztery dni!