Jazda obowiązkowa 26.04.2019r.
W niedzielę 28 kwietnia 2019 r. o godz.16.00 na Stadionie Miejskim seniorzy MKS-u w meczu 22. serii rozgrywek klasy okręgowej zmierzą się z Błękitnymi Główczyce. Czerwono-niebiescy po przedświątecznej porażce z Piastem Człuchów mają jeden oczywisty cel w starciu z drużyną zajmującą przedostatnią lokatę w tabeli: zwyciężyć! To bardzo ważne, gdy spojrzymy na klasyfikację, bo nasza sytuacja wciąż jest niejasna i nie możemy być pewni utrzymania w lidze.

Motywacja powinna być teraz poniekąd podwójna, a to dlatego, że jesienna potyczka w Główczycach zupełnie nie wyszła teamowi Pawła Władyczaka. Ulegliśmy gospodarzom 3:4, marnując zwłaszcza w I odsłonie sporo dogodnych okazji na to, aby wywieźć stamtąd trzy oczka. Bohaterem w zespole Błękitnych (dzięki swojej postawie, naszej nieskuteczności, ale też niebywałemu fartowi) był golkiper miejscowych, który zapobiegł utracie co najmniej kilku bramek. Przegrana 3:4 stała się niestety początkiem głębszego kryzysu w drużynie MKS-u, co przełożyło się na niską lokatę w rankingu po I rundzie i dzisiejsze problemy.

Bądźmy jednak szczerzy - rewanż to jak "jazda obowiązkowa" dla debrznian. Nie ma innego wyjścia, po prostu trzeba go wygrać. To naturalnie oczywiste, lecz należy przy tym przez 90 minut zachować odpowiednią uwagę i przede wszystkim nie zważać na to, że goście przyjadą nad Debrzynkę po dwóch druzgocących niepowodzeniach, to znaczy klęskach 0:8 w Wyczechach i 0:9 (u siebie!) z Chrobrym Charbrowo.

Błękitni są beniaminkiem okręgówki, Ostatni raz podejmowaliśmy ich w Grodzie Dzika... niemal dwanaście lat temu, w maju 2007 roku. Od tej pory najbliższy przeciwnik teamu z ul. Sportowej występował w klasach niższych i wcale nie tylko w A, bowiem aż cztery sezony spędził w "Serie B". Ciekawostka: goszcząc w Debrznie przed dwunastu laty też miał "świeżo" za sobą wysoką porażkę na własnym boisku, a mianowicie 0:6 z Leśnikiem Cewice.

Zapraszamy pojutrze kibiców na stadion, pogoda powinna do tego zachęcać, ma być iście wiosennie. Zresztą dla prawdziwego miłośnika piłki nożnej nawet najbardziej niesprzyjająca aura nie jest straszna...

Historia meczów MKS-u z Błękitnym i zdobywcy goli dla zespołu z Debrzna:

1. 10.10.2004 r. MKS - Błękitni 1:4 (0:2); Kisełyczka; (klasa okręgowa)
2. 15.05.2005 r. Błękitni - MKS 3:4 (1:3); Wójtowicz 2, Kisełyczka, Koroś; (klasa okręgowa)
3. 23.10.2005 r. MKS - Błękitni 8:0 (5:0); P. Wegner 3; Wójtowicz 2, Koroś 2, Władyczak; (klasa okręgowa)
4. 28.05.2006 r. Błękitni - MKS 5:0 (0:0); (klasa okręgowa, boisko w Pobłociu)
5. 08.10.2006 r. Błękitni - MKS 4:1 (2:0); Kisełyczka; (klasa okręgowa)
6. 20.05.2007 r. MKS - Błękitni 3:1 (3:0); Władyczak, I. Nowak, Kisełyczka; (klasa okręgowa)
7. 23.09.2018 r. Błękitni - MKS 4:3 (4:2); Szostek, Sz. Malmon, Władyczak; (klasa okręgowa)

Ogółem: trzy zwycięstwa MKS-u, cztery wygrane Błękitnych, bramki 21-20 na korzyść drużyny z Główczyc.