Juniorzy B jak seniorzy09.02.2019r.
Polski Związek Piłki Nożnej w uchwale nr I/14 podjętej dnia 28 stycznia 2019 r. wprowadził zmiany w sprawie systemu unifikacji organizacji współzawodnictwa i szkolenia dzieci i młodzieży. Dokument po jego zatwierdzeniu trafił do wojewódzkich związków, a te przekazały go do wiadomości klubów biorących udział w mistrzowskich zmaganiach. Jego główne punkty odnoszą się do czasu gry w ligowym meczu juniorów młodszych (B) i trampkarzy (C1 i C2).

Otóż od rundy wiosennej sezonu 2018/2019 zawody juniorów B potrwają 90 minut (dotychczas 80), a juniorów C1 i C2 80 minut. W tym drugim przypadku, akurat jeśli chodzi o rozgrywki na Pomorzu, już jesienią grano w takim wymiarze czasowym. Odnosząc się do drużyn reprezentujących MKS Debrzno zasadnicza korekta będzie więc dotyczyć juniorów B, prowadzonych przez Łukasza Płóciennika, którzy spędzą na boisku w każdej potyczce o punkty dziesięć minut dłużej.