Piłkarska radocha sześciolatków06.01.2019r.
W takich przedsięwzięciach nie ma miejsca na kalkulację, taktykę, przesadną rywalizację. Liczy się nade wszystko spontaniczna radość z biegania za futbolówką malutkich kandydatów na zawodników, którzy zaliczają nierzadko pierwszy szlif sportowy wspólnie z koleżankami i kolegami, a także trenerami, rodzicami i dziadkami. Dokładnie tak było w imprezie świąteczno-noworocznej w Debrznie, którą zorganizowaliśmy dla urodzonych w 2013 roku (i młodszych)

Dwa zespoły FA Fair Play, ponadto Sparta Złotów i gospodarz, czyli ekipa AP 2012 MKS Debrzno zagrały "każdy z każdym" 10-minutowe mecze. Nie klasyfikowaliśmy drużyn, na dokładne liczenie bramek, punktów, tabelę przyjdzie czas w przyszłości. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a zespoły jednakowe puchary z adnotacją "za udział". Wręczał je burmistrz Debrzna Wojciech Kallas, z którym dzieci ochoczo przybijały "piątkę".

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w trakcie turnieju, a Wojciechowi Marcowi za poprowadzenie spotkań w roli sędziego. Ujarzmienie milusińskich na boisku było niełatwym zadaniem, ale arbiter dał radę....

Oto składy uczestniczących w turnieju teamów:

Sparta Złotów: Edward Lenartowicz, Miłosz Madej, Maurycy Miętek, Amelia Orman, Cezary Orman
Trener: Marta Piotrów

FA Fair Play Złotów: Karol Chodziutko, Oliwier Głyżewski, Maciej Orjan, Kacper Ruciński, Aleksy Szram
Trener: Mateusz Hrycoń

FA Fair Play II Złotów: Ksawery Gebler, Antoni Judycki, Natan Kalla, Jędrzej Pyszka, Błażej Siegmiller, Antoni Trawka
Trener: Mateusz Hrycoń

AP 2012 MKS Debrzno: Szymon Kaczyński, Filip Nylec, Wojciech Obarzanek, Maksymilian Ogierman, Szymon Ogierman, Iwo Traczyk, Iga Wegner, Lena Wegner
Trener: Paweł Władyczak