TENIS STOŁOWY
» IV turniej o Grand Prix - sezon 2006/2007
Sławomir Januszewski zwyciężył w klasyfikacji generalnej Grand Prix Debrzna w tenisie stołowym, zaliczając tym samym swoistego klasycznego hat-tricka, gdyż wygrywał także w poprzednich dwóch edycjach. Wprawdzie w ostatnim turnieju tego cyklu zajął "zaledwie" trzecie miejsce (dwie prestiżowe porażki z R.Obarą), ale w kontekście całego sezonu 2006/07 i tak wystarczyło to do końcowego triumfu.
Niedzielne zawody były bardzo udane, bowiem do gry przystąpiło aż 36 miłośników celuloidowej piłeczki. Nie zawiodła nie tylko młodzież z miejscowego Zespołu Szkół i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, ale również pojawili się w Debrznie zawodnicy Sparty Złotów i ULKS Żółtnica, co wydatnie zaostrzyło rywalizację o czołowe lokaty. Rzeczywiście nie brakowało emocji i interesujących gier. Wielkie brawa należą się zwłaszcza Grzegorzowi Karbowiakowi, który zwyciężył w całych zawodach i w klasyfikacji generalnej przesunął się na drugą lokatę! Godzi się przypomnieć, że dotąd hala w Debrznie nie była zbyt szczęśliwa dla złotowianina, bowiem na inaugurację Grand Prix 2005/06 doznał groźnej kontuzji wykluczającej go z występów na wiele miesięcy. Droga do wygranej w IV turnieju nie była dla Grzegorza "usłana różami". Wystarczy powiedzieć, że w półfinale przegrywał on z Sebastianem Michno 0:2 w setach i 7:10 w trzecim, a mimo to "wrócił" do gry i zwyciężył 3:2! Finał mógł być zatem wewnętrzną sprawą debrznian, a zamiast tego Karbowiak poszedł za ciosem i w decydującym pojedynku pokonał Rafała Obarę 3:2. Obara uczestniczył tylko w dwóch turniejach, stąd dość niskie i nieco mylące miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Nie powiodło się tym razem innemu zawodnikowi gospodarzy Sławomirowi Babińskiemu. Najpierw w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Tomaszem Guhsem ze Złotowa, a następnie uległ utalentowanemu młodzikowi Kamilowi Kiljankowi z Żółtnicy, który już w poprzednich edycjach naszej imprezy pokazywał się z dobrej strony. Trzej pierwsi zawodnicy w sezonie 2006/07 otrzymali okazałe puchary ufundowane przez Burmistrza Debrzna Mirosława Buraka oraz bony pieniężne na zakup sprzętu do tenisa stołowego. Wyróżniono również Mariusza Matejka z Będzina. Miał najdalej na turnieje do grodu nad Debrzynką i za wytrwałość otrzymał pamiątkową statuetkę.
Przyszłość Grand Prix pozostaje otwarta, chociaż skłaniamy się raczej ku organizowaniu tego cyklu jedynie dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii open organizowany byłby jeden, może dwa większe pojedyncze turnieje. Warto dodać, że zarząd MKS-u opowiedział się w ostatnich dniach za reaktywowaniem drużyny pingpongowej naszego klubu, mającej uczestniczyć w regularnych rozgrywkach ligowych od sezonu 2007/08. Oznaczałoby to powrót tenisa stołowego w wydaniu ligowym do Debrzna pod szyldem MKS-u po 8 latach przerwy! Na szczegóły jest jeszcze za wcześnie, jednak "zielone światło" dla pingponga zostało zapalone.

miejscezawodnikpunkty
1.Grzegorz Karbowiak (Złotów)40
2.Rafał Obara (Debrzno)37
3.Sławomir Januszewski (Chojnice)35
4.Sebastian Michno (Debrzno)33
5.Mariusz Matejek (Będzino)31
6.Tomasz Guhs (Złotów)29
7.Kamil Kiljanek (Żółtnica)27
8.Henryk Rogala (Złotów)25
9.Michał Kornak (Żółtnica)23
10.Bartłomiej Koziński (Żółtnica)21
11.Zbigniew Siwik (Piła)19
12.Sławomir Babiński (Debrzno)17
13.Dawid Białas (Debrzno)15
-.Daniel Grabowski (Debrzno)15
-.Adam Kalek (Stanisławka)15
-.Patryk Mazur (Debrzno)15
17.Patryk Borkowski (Debrzno)10
-.Adam Chycak (Debrzno)10
-.Rafał Garnys (Debrzno)10
-.Mateusz Hommel (Debrzno)10
-.Konrad Kubiak (Debrzno)10
-.Mariusz Ślizewski (Debrzno)10
-.Wojciech Taras (Debrzno)10
-.Hubert Wyręblewski (Debrzno)10
25.Daniel Golec (Debrzno)5
-.Łukasz Grzesikiewicz (Debrzno)5
-.Arkadiusz Kowalik (Debrzno)5
-.Adrian Kwaśniewski (Debrzno)5
-.Marcin Molenda (Debrzno)5
-.Alan Molenda (Debrzno)5
-.Michał Obarzanek (Debrzno)5
-.Andrzej Wałaszewski (Debrzno)5
33.Kamil Bronowicki (Debrzno)1
-.Łukasz Pstrąg (Debrzno)1
-.Mateusz Urbański (Debrzno)1
-.Dawid Zemke (Debrzno)1

::  Copyright © 2003-2020 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::