TENIS STOŁOWY
» V turniej o Grand Prix - sezon 2005/2006
Trzecia edycja pingpongowego Grand Prix Debrzna przeszła do historii. Ostatni turniej rozegrany w minione sobotnie popołudnie rozstrzygnął o końcowej klasyfikacji sezonu 2005/06. Na rozwiązanie najważniejszej zagadki, czyli pierwszeństwa w kategorii do 40 lat czekaliśmy tylko do... rozpoczęcia zawodów. Wobec absencji Piotra Szopińskiego, zajmującemu dotąd drugą lokatę Sławomirowi Januszewskiemu potrzebne było do końcowego triumfu uplasowanie się na co najmniej trzecim miejscu. Chojniczanin zrealizował plan z nawiązką, gdyż odniósł bezproblemowe zwycięstwo w V turnieju i przypieczętował ostateczną wygraną w "generalce".
Na drugiej pozycji znalazł się Sławomir Babiński po pokonaniu (po raz pierwszy w historii wzajemnych potyczek) Grzegorza Kaczały. Mimo tej porażki zawodnik ze Szczecinka zachował miejsce na najniższym stopniu podium sezonu. Finisz debrznianina (najlepszy wynik ze wszystkich pięciu turniejów) okazał się odrobinę spóźniony. O zajęciu miejscu poza czołową trójką zadecydował w przypadku S.Babińskiego pierwszy turniej w którym był dopiero 7-8. Brawa mimo to dla najlepszego z miejscowych zawodników. Oklaski także dla piątego w klasyfikacji Kamila Kiljanka, zdecydowanie najmłodszego zawodnika czołówki. Napsuł on sporo krwi w każdym z turniejów starszym i bardziej doświadczonym rywalom.
Znacznie mniej emocji towarzyszyło rywalizacji w kategorii powyżej 40 lat. Nic nie mogło pozbawić zwycięstwa (po raz trzeci w historii) Andrzeja Krawczyka ze Szczecinka. Bodaj najbardziej zadowolonym w tej kategorii był jednak Zdzisław Kalitowski. Pilanin (a przez wiele lat mieszkaniec Debrzna) jako jedyny z czołówki zaliczył cztery spośród pięciu turniejów i dzięki swojej regularności zakończył sezon na drugim miejscu.
Dziękujemy serdecznie sponsorowi imprezy, Pani Monice Chudzik - Babińskiej.
Czwarta edycja Grand Prix Debrzna rozpocznie się późną jesienią 2006 roku. Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników celuloidowej piłeczki do Debrzna.

KATEGORIA WIEKOWA DO 40 LAT
miejscezawodnikpunkty
1.Sławomir Januszewski (Chojnice)40
2.Sławomir Babiński (Debrzno/Łobżenica)37
3.Grzegorz Kaczała (Szczecinek)35
4.Kamil Kiljanek (Żółtnica)33
5.Sebastian Michno (Debrzno)31
6.Krzysztof Pieragowski (Chojnice)29
7.Michał Kornak (Żółtnica)27
8.Kajetan Rosiński (Debrzno/Złotów)25
9.Lech Wrzeszcz (Lipka)23
10.Maciej Rutkowski (Łąkie)21
11.Łukasz Dudzic (Debrzno)19
12.Wojciech Taras (Debrzno)17
13.Dawid Białas (Debrzno)15
-.Adrian Kwaśniewski (Debrzno)15
-.Krystian Olszewski (Debrzno)15
-.Andrzej Taras (Debrzno)15
17.Patryk Borkowski (Debrzno)10
-.Marcin Molenda (Debrzno)10
-.Alan Molenda (Debrzno)10

KATEGORIA WIEKOWA POWYŻEJ 40 LAT
miejscezawodnikpunkty
1.Andrzej Krawczyk (Szczecinek)40
2.Henryk Rogala (Złotów)37
3.Mirosław Ścibisz (Człuchów)35
4.Zdzisław Kalitowski (Piła)33

::  Copyright © 2003-2020 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::