Grzegorz Dudek -
Bartłomiej Grochowina -
Jrosław Małys -

Trzeci remis z rzędu
Trzeci mecz z kolei MKS-u z ekipą z czołówki tabeli i trzeci z rzędu podział punktów. Po remisach z Karolem i Brdą tym razem czerwono-niebiescy zanotowali nierozstrzygnięty rezultat z jedyną niepokonaną drużyną ligi - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie. Gramy ostatnio solidnie, jesteśmy blisko wygranej, ale wciąż ostatecznie musimy zadowalać się tylko połowiczną zdobyczą. Dla kibicowskiego oka potyczka MKS - Swe Pol nie była najatrakcyjniejsza. Dominowała twarda walka o każdą piłkę, a dogodnych okazji do przechylenia szali na swoją korzyść obie strony stworzyły niewiele.
Mało widoczni byli obaj najlepsi snajperzy rywalizujących stron. Radosław Wójtowicz ustawiony w tym meczu na prawej stronie linii pomocy tylko raz, w 40 min. po prostopadłym zagraniu Pawła Wegnera znalazł się blisko bramki Dariusza Piechoty, jednak płasko uderzona piłka minęła prawy słupek. Natomiast Arkadiusz Chuchla nie zagroził Robertowi Rutynie ani razu, a tuż przed przerwą opuścił plac gry (kontuzja?).
W pierwszej odsłonie goście stworzyli jedną wyśmienitą okazję do objęcia prowadzenia. Szybki atak prawą stroną, nasza nieudana pułapka ofsajdowa, Kamil Kosakowski minął już Rutynę mając przed sobą otwartą drogę do bramki został w porę przyblokowany przez powracającego Sylwestra Nylca. Przyznać trzeba, że pomogła nam zarówno znakomita interwencja stopera MKS-u, jak i nierówności w polu karnym... To była 37 minuta, a w odpowiedzi po krzyżowym podaniu Mirosława Kisełyczki nadbiegający Leszek Beger z pierwszej piłki chybił z bliskiej odległości. Jeszcze kilka razy próbowaliśmy zaskoczyć Piechotę, ale przyjezdni dość dobrze radzili sobie z atakami debrznian.
Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. W 75 min. świetną okazję miał Koroś, który po podaniu Piotra Binkiewicza nieznacznie spudłował. W 83 min. po kontrze Binkiewicz i Ireneusz Nowak nie do końca zrozumieli wzajemne intencje i było po szansie. 0:0 to wynik nielubiany przez kibiców. Co ciekawe, także (na szczęście) przez piłkarzy, bowiem w trzynastoletniej historii MKS-u na ponad 500 oficjalnych meczów zanotowaliśmy rozstrzygnięcie bezbramkowe zaledwie 12 razy! Po raz ostatni 3 czerwca 2001 roku w meczu klasy okręgowej na wyjeździe z Jantarią Pobłocie. Warto dodać, że po raz pierwszy w tym roku w oficjalnym meczu nie straciliśmy gola, a poprzednio "na zero" MKS zagrał 26 września 2004 roku wygrywając 1:0 z zespołem... Swe Pol Link Bruskowo Wielkie. Odnotujmy jeszcze, że we wczorajszym spotkaniu jubileuszowy 150-ty występ w drużynie seniorów MKS-u zaliczył Grzegorz Mendrek. Gratulacje!
W najbliższą niedzielę, 16 października o godz. 12:30 wyjazdowy mecz z Koralem Dębnica. Ostatnia w tej rundzie potyczka derbowa i spoglądając na tabelę widać jak bardzo istotna. Wygrywając w Dębnicy złapiemy kontakt ze środkiem tabeli, przegrywając... lepiej nie mówić. Czas najwyższy przełamać serię niekorzystnych wyników ligowych meczów z Koralem. W 4 poprzednich potyczkach o punkty ponieśliśmy aż 3 porażki i raz zremisowaliśmy.