Bilansujemy turnieje świąteczno-noworoczne10.02.2024r.
Sześć weekendów, siedem turniejów, 52 drużyny z 20 klubów, 449 zawodników, 171 meczów, 588 bramek - oto najbardziej lapidarne podsumowanie dziecięcych zimowych imprez w halowej piłce nożnej, które zrealizował MKS w obiekcie szkolnym w Debrznie od 10 grudnia 2023 r. do 28 stycznia 2024 r.

W naszej tradycyjnej świąteczno-noworocznej inicjatywie (tak, wiemy, że o przydługiej nazwie, ale preferujemy i promujemy język polski, a nie kolejny zapożyczony "potworek" z przydomkiem "CUP"...) brały udział ekipy z czterech województw, co już samo w sobie jest sporą wartością. Naturalnie nie jesteśmy klubem futsalowym, ale w tym okresie roku, jako uzupełnienie futbolowego procesu szkolenia, organizowanie zawodów pod dachem, czy startowanie w podobnych poza Debrznem nie jest niczym złym.

Mimo drobnych problemów (w SP Debrzno trwa remont i przymierzaliśmy się w pewnej chwili do umiejscowienia turniejów w Lipce) sądzimy, iż całość wypadła co najmniej pozytywnie. Bardzo zaangażowani byli jak zwykle Rodzice naszych dzieci z Akademii Piłkarskiej, trenerzy pracujący w MKS-ie, ponadto obsługa hali, opieka medyczna, odpowiedzialny za dostarczanie smacznych posiłków Jakub Szyszka, sędziowie wyznaczeni przez związek oraz wręczający upominki burmistrz Wojciech Kallas i koordynujący pracę grup juniorskich Czerwono-Niebieskich Paweł Władyczak.

W grudniowej części przedsięwzięcia wsparł nas Bank Spółdzielczy Człuchów oddział Debrzno, tę styczniową wzmocniła Komisja Grantowa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, pozytywnie rozpatrując wniosek o dofinansowanie. Wszystkim bez wyjątku serdecznie dziękujemy, bo przyczynili się w niezaprzeczalny sposób do udanego przebiegu całego cyklu!