Juniorzy F1 dzielnie walczyli w Grodzie Tura05.02.2024r.
Sobota 3 lutego to nasza wizyta w hali Parku Wodnego w Chojnicach z drużyną rocznika 2015 (i młodsi), a więc drugi dzień zmagań finałowych w Dziecięcej Gali Piłkarskiej. Zespół Pawła Wegnera zagrał pięć meczów z mocnymi rywalami, radząc sobie w nich raz lepiej, innym razem nieco gorzej. Uczestnicząc w tego typu imprezie nabieramy jednak wartościowego doświadczenia i nie jest to jedynie zwykły slogan, ale prawda w kontekście stopniowego rozwoju drużyny i każdego zawodnika z osobna.

W zmaganiach grupowych przegraliśmy "na dzień dobry" z pierwszym teamem Chojniczanki Chojnice 0:5, potem po bardzo wyrównanej grze z Brdą Rytel 1:2 (gol Igi Wegner) oraz bardzo wyraźnie (1:5) z UKS GAP Bruskowo Wielkie, mimo krótkiego prowadzenia 1:0 po trafieniu Franciszka Szubera.

W drugiej części piłkarskiej rywalizacji przyszła porażka 0:3 z Kamionką Kamień Krajeński i dająca dużo radości (gdyż strzelane bramki i zwycięstwa dostarczają jej dzieciom, to oczywiste) wiktoria z Kolejarzem Chojnice 3:1 po strzałach Szubera, Seweryna Tojzy i I. Wegner.

Przyznawane przez organizatorów wyróżnienie indywidualne w drużynie debrzeńskiej powędrowało do rąk Rayana Ryngwelskiego, a my kłaniamy się tradycyjnie Rodzicom naszych zawodników, którzy pomogli w podróży do Chojnic oraz towarzyszyli zespołowi w trakcie ponad sześciu godzin futbolowego festiwalu.

MKS: Filip Dłużniewski, Oskar Jastrzębski, Viktor Kopitkowski, Franciszek Kotowski, Jan Nowaczek, Rayan Ryngwelski, Franciszek Szuber, Seweryn Tojza, Iga Wegner, Maciej Weinke