Rocznik 2014 wysoko w Chojnicach03.02.2024r.
Pierwszy dzień finałów Chojnickiej Gali Piłkarskiej to rywalizacja drużyn juniorów E2. W gronie dziesięciolatków Czerwono-Niebiescy trenowani przez Krzysztofa Dudzica pokazali się z dobrej strony i ukończyli zmagania w czołowej czwórce. Dokładnej klasyfikacji nie prowadzono, taka jest zasada w turniejach w tej kategorii wiekowej, ale na pewno mogliśmy być zadowoleni z postawy debrznian.

Ekipa z Grodu Dzika zaczęła wprawdzie nieszczególnie, bo od minimalnej porażki (0:1) z UKS GAP Bruskowo Wielkie, ale w kolejnych dwóch odsłonach rywalizacji w grupie zagraliśmy dużo lepiej, skuteczniej i podopieczni K. Dudzica odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw poradziliśmy sobie z Gromem Więcbork 4:2 po dwóch trafieniach Wiktora Wasyłyka oraz po jednym Aleksandra Jarosza i Franciszka Szubera. Było już 3:0, potem przeciwnicy odrobili część strat, złapali kontakt, ale gol Franka przesądził sprawę. W konfrontacji z pierwszym teamem Chojniczanki Chojnice także nie brakowało dużych emocji, bo oto MKS znowu prowadził 3:0 (W. Wasyłyk, Szuber, Iwo Traczyk), aby na finiszu drżeć o wygraną po tym, jak gospodarze doprowadzili do stanu 3:2. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

W dalszej fazie piątkowych (2 lutego) zawodów zmierzyliśmy się z JFA Przechlewo i Tucholanką Tuchola. Dwie bramki A. Jarosza oznaczały wyśmienity wstęp do meczu z przechlewianami, ale później niestety to rywale wyraźnie doszli do głosu i zrobiło się 2:5. Podopieczni K. Dudzica odpowiedzieli jeszcze golem W. Wasyłyka i ulegliśmy JFA 3:5. Na koniec imprezy po bramce W. Wasyłyka wygrywaliśmy 1:0 z Tucholanką Tuchola, jednak wkrótce padło wyrównanie i wynik już nie drgnął.

Bardzo pozytywnym akcentem był triumf A. Jarosza w konkursie żonglerki. Brawo! Traczyk z kolei został uhonorowany upominkiem dla wyróżniającego się zawodnika w naszej drużynie. Szkoda, że z ekipą znad Debrzynki nie mogli tego dnia być Lena Wegner i Maksymilian Ogierman, lecz i tak występ MKS-u należy uznać za udany. Podziękowania dla Rodziców dzieci za pomoc w transporcie, wielogodzinną obecność na trybunach Parku Wodnego i wspieranie z całych sił zespołu!

MKS: Aleksander Jarosz, Dominik Malmon, Wojciech Obarzanek, Franciszek Szuber, Iwo Traczyk, Wiktor Wasyłyk, Iga Wegner