Kolejarz zwyciężył wśród juniorów D201.02.2024r.
Dobrnęliśmy do finiszu imprez świąteczno-noworocznych w halowej piłce nożnej dzieci. 28 stycznia w sali SP Debrzno rywalizowali piłkarze z rocznika 2012 (i młodsi). Po ciekawych zawodach, w których cztery ekipy (Kolejarz Chojnice, Tucholanka Tuchola, Piast Człuchów i Start Miastko) górowały nad resztą stawki na pierwszym miejscu uplasowali się chojniczanie, jedyne punkty tracąc w remisowej potyczce z Tucholanką.

Czerwono-Niebiescy prowadzeni przez Bartłomieja Licę wypadli przeciętnie, wygrywając tylko dwa mecze z siedmiu. W składzie drużyny zabrakło kilku istotnych dla nas piłkarzy, a szansę występu otrzymali m.in. zawodnicy dwa lata młodsi, czyli Iwo Traczyk i Wiktor Wasyłyk.

Najlepszym uczestnikiem niedzielnego turnieju był Paweł Uznański (Kolejarz), najlepszym bramkarzem Bartosz Sochaj (Start), a rywalizacja o tytuł króla strzelców była niebywale frapująca. Wydawało się, że rozstrzygniemy ją rzutami karnymi, bo czterech futbolistów legitymowało się dorobkiem pięciu goli. Wszystko zmienił jednak strzał Wojciecha Gołuńskiego (Kolejarz) oddany na... dwie (!) sekundy przed końcem meczu jego teamu ze Startem, dzięki czemu właśnie ten piłkarz z sześcioma trafieniami założył snajperską koronę.

Wyróżniono ponadto osiem osób, po jednej z każdego zespołu. Byli to: Borys Woziński (Kolejarz), Oliwier Pazurek (Tucholanka), Gabriel Świadek (Piast), Leon Brodziński (Start), Dawid Lewandowski (Tucholanka II), Nikodem Lisowski (MKS), Nikodem Janiak (Kolejarz II) oraz Oliwier Priewe (Wisła). Wszystkie upominki wręczyli burmistrz Debrzna Wojciech Kallas i trener-koordynator Akademii Piłkarskiej MKS-u Paweł Władyczak.

Podziękowania za współpracę przy organizacji zawodów dla sędziego Kamila Grzębowskiego, opieki medycznej w osobie Jakuba Majkowskiego, opiekuna hali Marka Michalaka, odpowiadającego za gastronomię Jakuba Szyszki oraz Pauliny Małys (pomoc techniczna) i szerokiego grona Rodziców naszych dzieci roczniak 2012 za dostarczenie smakołyków dla uczestników rozgrywek. Przypomnijmy, że impreza (tak jak sobotnie pingpongistów i piłkarzy-amatorów) była wpleciona w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i to dzięki Waszym dobrym sercom pęczniejąca z godziny na godzinę puszka z banknotami i monetami została potem przekazano lokalnemu sztabowi w CKST. Dziękujemy!

Rezultaty spotkań i strzelcy bramek dla MKS-u:

Kolejarz Chojnice - Piast Człuchów 2:0
Kolejarz II Chojnice - Start Miastko 1:4
Wisła Strzelce Górne - MKS Debrzno 1:4 (Lisowski 2, Sz. Kaczyński, Nagibor)
Tucholanka Tuchola - Tucholanka II Tuchola 4:1
Kolejarz Chojnice - Kolejarz II Chojnice 4:1
Start Miastko - Wisła Strzelce Górne 2:2
Piast Człuchów - Tucholanka II Tuchola 1:0
MKS Debrzno - Tucholanka Tuchola 0:2
Wisła Strzelce Górne - Kolejarz Chojnice 4:5
Kolejarz II Chojnice - Piast Człuchów 0:3
Tucholanka Tuchola - Start Miastko 0:0