Przedświąteczna kanonada naszych juniorów E2! 19.12.2023r.
Znakomicie wypadli zawodnicy rocznika 2014 (i młodsi) z Grodu Dzika w piłkarskim turnieju świąteczno-noworocznym zorganizowanym przez MKS w niedzielę 17 grudnia w hali Szkoły Podstawowej. Zespół Krzysztofa Dudzica nie potknął się ani razu w sześciu spotkaniach, zdobywając aż 29 goli i nie tracąc przy tym żadnego! Czerwono-Niebiescy rzeczywiście zdecydowanie górowali tego dnia nad drużynami z Chojnic, Złotowa, Człuchowa i Rytla, rozstrzygając na swoją korzyść wszystkie turniejowe gry.

Zgodnie z zasadami wdrożonymi jakiś czas temu przez piłkarską centralę w tej kategorii wiekowej formalnie nie prowadzono klasyfikacji, a młodzi piłkarze oraz ich szkoleniowcy otrzymali pamiątkowe medale. Opiekunowie drużyn wskazali także do wyróżnienia okolicznościowymi statuetkami następujących futbolistów: Aleksander Jarosz (MKS), Klaudiusz Kryspin (Kolejarz), Konrad Ryduchowski (Brda), Aleksander Januszewski (Piast), Patryk Skiba (Sparta), Błażej Pyr (Kolejarz II) i Julian Nowak (Sparta II).

Dodatkowo nagrody otrzymali Wiktor Wasyłyk (król strzelców, 11 bramek!), Iga Wegner (najlepsza bramkarka) i Antoni Janik (Kolejarz), słusznie uznany najlepszym piłkarzem zawodów. W uroczystości podsumowania imprezy wzięli udział wiceburmistrz Debrzna Łukasz Jurkowlaniec, trener-koordynator Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u Debrzno Paweł Władyczak oraz (i to niespodzianka!) zawodnik Górnika Zabrze, debrznianin, w okresie 2015-2018 piłkarz MKS-u i... m.in. przed laty wielokrotny uczestnik naszych świątecznych imprez pod dachem, Jakub Oleksiewicz.

Dziękujemy serdecznie drużynom za ciekawe, prowadzone w dobrej atmosferze rozgrywki, Rodzicom dzieci z rocznika 2014 w MKS-ie za znaczącą pomoc w realizacji przedsięwzięcia, Jakubowi Szyszce za gorący posiłek dla młodych piłkarzy, Jakubowi Majkowskiemu za sprawowanie opieki medycznej, a Tomaszowi Gierszewskiemu za sędziowanie meczów.

Do cyklu halowych imprez nad Debrzynką powrócimy po trzytygodniowej przerwie, a dokładnie 7 stycznia 2024 r., gdy odbędzie się turniej dla rocznika 2011.

Wyniki meczów i zdobywcy bramek dla MKS-u:

Kolejarz Chojnice - Kolejarz II Chojnice 3:2
Sparta Złotów - Sparta II Złotów 6:0
MKS Debrzno - Brda Rytel 1:0 (W. Wasyłyk)
Piast Człuchów - Sparta II Złotów 7:0
Brda Rytel - Kolejarz II Chojnice 2:0
Kolejarz Chojnice - Piast Człuchów 4:1
MKS Debrzno - Sparta Złotów 8:0 (Traczyk 3, W. Wasyłyk 2, A. Jarosz, Szuber, L. Wegner)
Sparta II Złotów- Kolejarz II Chojnice 0:4
Kolejarz Chojnice - Brda Rytel 1:1
MKS Debrzno - Piast Człuchów 5:0 (W. Wasyłyk 3, A. Jarosz, M. Ogierman)
Sparta Złotów - Kolejarz II Chojnice 1:1