Bilans rundy jesiennej (3) - juniorzy E226.11.2023r.
Trzeci zespół z Grodu Dzika, którego poczynania w ostatnich miesiącach zreasumujemy, to rocznik 2014 (i młodsi), za który odpowiada Krzysztof Dudzic. Najkrócej określając debrznianie jak burza przeszli przez rozgrywki turniejowe w I rundzie, odnosząc komplet zwycięstw w czterech imprezach.

Odmiennie niż w pozostałych ekipach "orlikowych" z naszym udziałem grupa juniorów E2 to trzech, a nie czterech przeciwników. Mierzyliśmy się z Kolejarzem Chojnice, Piastem Człuchów i Liderem Rychnowy, radząc sobie w tych konfrontacjach bardzo dobrze.

Trener dysponował w lidze dziesiątką zawodników i tak jest od dłuższego czasu. Wszyscy oczywiście pokazali się w mistrzowskich zawodach, a aż ośmioro piłkarzy zaliczyło komplet imprez. Tylko Lena Wegner opuściła jedną, a jedyny nowicjusz (gra nominalnie w juniorach F1) Seweryn Tojza dwie. Strzeliliśmy 54 gole i co znamienne oraz będące ewenementem w naszych zespołach juniorskich KAŻDY futbolista zdobył przynajmniej jedną bramkę!

Na snajperskiej liście, a w zasadzie na jej szczycie bez większych roszad w zestawieniu z sezonem 2022/2023, bo najskuteczniejsze trio nadal stanowią Wiktor Wasyłyk, Aleksander Jarosz i Franciszek Szuber, przy czym na półmetku obecnej kampanii nieznacznie lideruje trzeci w rankingu poprzedniej edycji A. Jarosz. To naturalnie tylko ciekawostka statystyczna, ponieważ najważniejsze jest to, jak funkcjonuje drużyna jako całość i od kilku już lat mamy w tym względzie powody do zadowolenia oraz optymizmu. Należy dodatkowo nadmienić, iż wielu futbolistów z tej grupy bierze też udział w rozgrywkach starszego rocznika 2013, o czym rzecz jasna napiszemy wkrótce.

Razem: 4 turnieje, 12 meczów, 12 zwycięstw, 0 remisów, 0 porażek, 36 punktów, bramki 54-10

Turnieje:
Aleksander Jarosz 4, Dominik Malmon 4, Wojciech Obarzanek 4, Maksymilian Ogierman 4, Franciszek Szuber 4, Iwo Traczyk 4, Wiktor Wasyłyk 4, Iga Wegner 4, Lena Wegner 3, Seweryn Tojza 2

Gole:
12- Aleksander Jarosz, 11- Wiktor Wasyłyk, 9- Franciszek Szuber, 7- Dominik Malmon, 4- Iwo Traczyk, 3- Maksymilian Ogierman i Lena Wegner, 1- Wojciech Obarzanek, Seweryn Tojza i Iga Wegner + dwa samobójcze