Bilans rundy jesiennej (2) - juniorzy F124.11.2023r.
W drugim odcinku oceny jesiennych dokonań naszych drużyn ligowych omówimy grę juniorów F1, a zatem ekipy rocznika 2015 (i młodsi). To team szkolony w MKS-ie przez Pawła Wegnera, podobnie jak juniorzy F2.

Rywalizowaliśmy w tej kategorii wiekowej z Tęczą Brusy, Kolejarzem Chojnice, Piastem Człuchów i Liderem Rychnowy. Najlepiej Czerwono-Niebiescy poradzili sobie w pierwszym turnieju w Brusach, w pozostałych imprezach było dużo słabiej, ale na pewno nie brakowało ambicji i zaangażowania. Bodaj najbardziej objawiło się to w trakcie ostatniego, listopadowego występu w Chojnicach, kiedy w fatalnych warunkach atmosferycznych, w okrojonym składzie walczyliśmy dzielnie i bez kompleksów z innymi zespołami.

P. Wegner oraz prowadzący zespół w zastępstwie w jednych zawodach Norbert Mucha desygnowali na boisko piętnastkę zawodników z grupy osiemnastu zgłoszonych do ligi. Zmarnowaną rundę miał leczący kontuzję Rayan Ryngwelski. Tylko pięciu młodych futbolistów zagrało we wszystkich turniejach, przy czym w tym gronie byli co ciekawe wszyscy trzej debiutanci, a więc Oskar Jastrzębski, Franciszek Kotowski i Maciej Weinke. W omawianym zespole w jednych zawodach wystąpił też dwa lata młodszy piłkarz, czyli Antoni Lica.

Strzeliliśmy niedużo, bo 15 bramek w szesnastu spotkaniach. Sześć wystarczyło do miana najskuteczniejszego snajpera Franciszkowi Szuberowi, pozostała siódemka zdobywców goli dokładała pojedyncze trafienia.

Razem: 4 turnieje, 16 meczów, 3 zwycięstwa, 2 remisy, 11 porażek, 11 punktów, bramki 15-38

Turnieje:
Oskar Jastrzębski 4, Franciszek Kotowski 4, Seweryn Tojza 4, Iga Wegner 4, Maciej Weinke 4, Jakub Jażdżewski 3, Viktor Kopitkowski 3, Jan Nowaczek 3, Franciszek Szuber 3, Filip Dłużniewski 2, Marcel Dywel 2, Antoni Lica 1, Franciszek Sala 1, Filip Tutak 1, Leo Zienkiewicz 1

Nie grali:
Antoni Kaszuba, Rayan Ryngwelski, Kacper Śledź

Gole:
6- Franciszek Szuber, 2- Jakub Jażdżewski i Filip Tutak, 1- Oskar Jastrzębski, Viktor Kopitkowski, Franciszek Kotowski, Seweryn Tojza i Iga Wegner