Sporo imprez pod dachem w planach młodych emkaesiaków14.11.2023r.
Kilka dni temu przedstawiliśmy kalendarz turniejów halowych dla roczników 2011-2017 (łącznie siedem), jakie zorganizuje MKS Debrzno w ramach cyklu zawodów świąteczno-noworocznych. Młodzi Czerwono-Niebiescy wezmą też oczywiście udział w innych tego typu przedsięwzięciach w roli gości, a na tę chwilę takich imprez, w których potwierdziliśmy udział jest już PIĘTNAŚCIE.

Podobnie jak w latach ubiegłych piłkarze MKS-u pojawią się w Chojnicach na realizowanej przez Chojniczankę "Dziecięcej Gali Piłkarskiej". W tym sezonie rywalizacja będzie podzielona na dwa etapy, czyli wstępny i finałowy. Rocznik 2014 (trener Krzysztof Dudzic) zagra w Grodzie Tura 6 stycznia i 2 lutego, rocznik 2015 (Paweł Wegner) 16 grudnia i 3 lutego, a rocznik 2016 (również P. Wegner) 9 grudnia i 4 lutego.

Oprócz tego sześciokrotnie zawitamy do Człuchowa na "Piast Cup". Drużyna roczników 2010 i 2011 (trener Norbert Mucha) wystąpi tam 8 grudnia, rocznika 2012 (Bartłomiej Lica) 9 grudnia, rocznika 2013 (Krzysztof Dudzic) 10 grudnia, rocznika 2014 20 stycznia, rocznika 2016 2 marca, a rocznika 2017 (P. Wegner) 3 marca.

Warto zauważyć, iż po dłuższej przerwie wrócimy do Tuchomia na "Givova Junior Cup". Tam wybiorą się ekipy MKS-u roczników 2013 (27 stycznia) i 2011 (3 lutego). To jednak nie wszystko, bo jako pierwsi szansę pokazania się w imprezie halowej w tym okresie otrzymają zawodnicy rocznika 2013, którzy już w najbliższą niedzielę 19 listopada udadzą się do obiektu w Osieku nad Notecią, gdzie klub Krajna Wyrzysk organizuje swoją serię zawodów dla dzieci.

Naturalnie to, co powyżej nie musi być końcem naszej aktywności zimowej w zakresie udziału w sprawdzianach dotyczących futbolu dziecięcego. Jeśli tylko potwierdzimy obecność młodziutkich debrznian na następnych turniejach, natychmiast poinformujemy o tym kibiców.