Juniorzy F1 zaczęli sezon w Brusach26.09.2023r.
Piłkarze rocznika 2015 (i młodsi) MKS-u Debrzno jako ostatni z kategorii "orlikowych" przystąpili do kampanii 2023/2024. Drużyna szkolona na co dzień przez Pawła Wegnera (w jego zastępstwie poprowadził ją w trakcie premierowego turnieju Norbert Mucha) gościła 23 września w Brusach, gdzie rozegrała cztery mecze. Zanim jednak do tego doszło mieliśmy spore zamieszanie organizacyjne związane z wyznaczeniem boisk oraz... znalezieniem dla ośmiolatków właściwych rozmiarami bramek.

Czerwono-Niebiescy rozpoczęli od wygranej z Piastem Człuchów 2:0, następnie pokonali Lidera Rychnowy 2:1, zremisowali bezbramkowo z gospodarzami i na koniec ulegli 0:1 Kolejarzowi Chojnice. Spośród jedenastu zawodników, którzy zagrali w sobotnich zawodach trzech to ligowi debiutanci: Oskar Jastrzębski, Franciszek Kotowski i golkiper Maciej Weinke.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy wspierali zespół podczas imprezy oraz w wielkim stopniu pomogli w transporcie.

Wyniki spotkań i strzelcy goli dla MKS-u:

Tęcza Brusy- Lider Rychnowy 1:0
MKS Debrzno- Piast Człuchów 2:0 (Szuber 2)
Tęcza Brusy- Kolejarz Chojnice 0:1
Lider Rychnowy- MKS Debrzno 1:2 (Szuber 2)
Piast Człuchów- Kolejarz Chojnice 1:4
MKS Debrzno- Tęcza Brusy 0:0
Kolejarz Chojnice- Lider Rychnowy 1:1
Piast Człuchów- Tęcza Brusy 2:3
Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 1:0
Lider Rychnowy- Piast Człuchów 1:1

MKS: Dłużniewski, Jastrzębski, Jażdżewski, Kopitkowski, Kotowski, Nowaczek, Szuber, Tojza, I. Wegner, Weinke, Zienkiewicz