Lena Wegner i Franciszek Szuber wzięli udział w finale wojewódzkim turnieju gry "1x1"19.09.2023r.
W piątek 15 września na stadionie w Rumi Pomorski Związek Piłki Nożnej zorganizował finał wojewódzki turnieju gry "1x1", którego regionalne eliminacje odbyły się wiosną tego roku. Ogółem rywalizowano w ośmiu kategoriach (roczniki 2012, 2013, 2014 i 2015, dziewczęta i chłopcy), a wśród 128 dzieci znalazło się dwoje reprezentantów MKS-u Debrzno, czyli Lena Wegner i Franciszek Szuber.

Franek wywalczył awans w trakcie eliminacji w Bytowie, z kolei Lena była po nich na liście rezerwowej i wobec rezygnacji jednej z uczestniczek kilka dni przed terminem finału została dokooptowana do wrześniowych potyczek.

Przedpołudnie należało do chłopców. W roczniku 2015 grał Szuber i w rywalizacji grupowej odniósł dwie wygrane i przegrał jedno spotkanie, co dało mu promocję do ćwierćfinału. W kolejnych meczach było już troszkę słabiej, rywale okazywali się lepsi i ostatecznie debrznianin znalazł się w połowie stawki, a więc na ósmym miejscu.

W porze popołudniowej L. Wegner w roczniku 2012 w fazie grupowej wygrała dwie potyczki i jedną zremisowała, zajmując gorszą różnicą goli przy równej liczbie punktów drugą pozycję. Miało to znaczenie, bo już w ćwierćfinale trafiła na późniejszą triumfatorkę Oliwię Przyszlak, której uległa po zaciętej konfrontacji. Potem w grach o miejsca 5-8 odniosła dwa zwycięstwa i została sklasyfikowana tuż za czołową czwórką.

Brawa należą się zarówno Frankowi, jak i Lenie, bo bardzo ambitnie walczyli w gronie najlepszych zawodników z całego Pomorza. Warto dodać, że w rocznikach 2012 i 2013 stawką było prawo gry w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 17 listopada w Warszawie. Dodatkową atrakcją dla młodych piłkarek i piłkarzy będzie możliwość obserwowania tego dnia (wraz z opiekunem) z trybun Stadionu Narodowego meczu eliminacji mistrzostw Europy Polska - Czechy.

My dziękujemy za wspólny wyjazd do Rumi rodzicom naszych zawodników i trenerowi sprawującemu pieczę nad młodymi emkaesiakami, czyli Krzysztofowi Dudzicowi.