Tenisiści stołowi MKS-u zostają w IV lidze13.09.2023r.
Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego ogłosił terminarz rozgrywek na sezon 2023/2024 w prowadzonych przez siebie zmaganiach na poziomie III i IV ligi oraz... i tu niespodzianka, nie obwieścił postanowień w sprawie V ligi, gdyż odłożył w czasie (najpewniej o rok) reformę rozgrywek i zrezygnował z zamiaru utworzenia kolejnego, najniższego szczebla. To akurat dobra wiadomość dla pingpongistów MKS-u Debrzno, którzy zajmując odległą lokatę w poprzedniej edycji byli przez kilka miesięcy "skazani" na perspektywę gry właśnie na piątoligowym froncie. Ten scenariusz nie ziści się jednak...

Co więcej, Czerwono-Niebiescy wkrótce napotkają na swojej drodze w IV lidze niemal dokładnie tych samych przeciwników, co w minionej kampanii, bo zagramy z ZSP Bytovią Jedynką Bytów, Granitem Koczała, Wikingiem Rychnowy, Juniorem II Miastko, C.S.T. Czarne i TS II Chojnice. Jedyna różnica w porównaniu z zakończonym wiosną sezonem 2022/2023 to awans TS Chojnice do III ligi i zgłoszenie rezerw tego klubu do gry w naszej grupie.

Poznaliśmy już plan gier emkaesiaków, chociaż należy go traktować bardzo ramowo, ponieważ często mecze tenisa stołowego są przekładane i rozgrywane np. poza weekendami. Na razie wiemy tylko tyle, że wg grafiku debrznianie mają zainaugurować rozgrywki wyjazdem do Bytowa 23 września, następnie 30 września pauzujemy, 7 października podejmiemy w Grodzie Dzika Granit, 21 października pojedziemy do Chojnic, 28 października rozegramy domowe derby z C.S.T. Czarne, 4 listopada udamy się do Miastka, a 18 listopada zamkniemy pierwszą rundę spotkaniem u siebie z Wikingiem. Związek podał również terminy trzech serii potyczek rundy rewanżowej: 25 listopada zmierzymy się u siebie z ZSP Bytovią Jedynką Bytów, 9 grudnia będziemy drugi raz pauzować, a 16 grudnia wybierzemy się do Koczały. Cztery konfrontacje kończące tę fazę edycji odbędą się natomiast już w 2024 roku.

MKS zagra w grupie A, a pozostałe dwie tworzą: GKTS II Gdańsk, KTS-K GOSRiT Luzino, ATS IV MT Rumia, SL Salos Rumia, Wieża Połchowo, 3STS II Starogard Gdański i Hanimat Reda ATS MT (grupa B) oraz STS Borkowo, TS Kontra Skowarcz, MTS II Kwidzyn, GOK Ryjewo, SMNDG Four Winds Krynica Morska i SPR Sokół Gdańsk (grupa C).

Drużyna MKS-u to dziewięciu zawodników: Grzegorz Dudek, Daniel Hnatczak, Mirosław Kisełyczka, Adam Łukaszewski, Sebastian Michno, Daniel Orłowski, Andrzej Rosiński, Robert Stroiński i Lech Wrzeszcz. W zestawieniu z poprzednim sezonem kadra jest prawie identyczna, poszerzyliśmy ją jedynie o Dudka, znanego wcześniej z wieloletniej aktywności w zespołach juniorów i seniorów sekcji piłki nożnej naszego klubu.