Trzecia lokata w Sępólnie Krajeńskim13.08.2023r.
Obchodząca 85. rocznicę powstania MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie zorganizowała szereg imprez sportowych z okazji swojego święta. Jedną z nich był dzisiejszy towarzyski turniej piłki nożnej drużyn rocznika 2012 (i młodsi) z udziałem czterech ekip. Oprócz gospodarzy zagrały w nim zespoły Tucholanki Tuchola, Feniksa Mrocza oraz rodzynek z województwa pomorskiego, czyli nasz MKS Debrzno.

Grano oczywiście systemem każdy z każdym, mecze trwały po 20 minut. Czerwono-Niebiescy dobrze weszli w niedzielne popołudniowe zawody, wygrywając po golach Nikodema Lisowskiego i Leny Wegner 2:0 z Feniksem. W drugiej konfrontacji ulegliśmy 1:2 Krajnie (bramka Huberta Dunikowskiego), a start w imprezie zakończyliśmy wysoką porażką z Tucholanką Tuchola (0:4).

W rozgrywkach zasłużenie zwyciężyli młodzi sępoleńscy futboliści, pokonując w najważniejszym meczu dnia Tucholankę 1:0. Dla Bartłomieja Licy i jego 14 podopiecznych był to ciekawy sprawdzian przed zbliżającą się ligą. Szkoda tylko, że murawa bocznego boiska Centrum Sportu i Rekreacji nie widziała mniej więcej tydzień kosiarki, bo wysoka trawa ewidentnie przeszkadzała wszystkim zawodnikom w płynnej grze i zawiązywaniu bardziej składnych akcji. To jedyny minus turnieju...

Dziękujemy Rodzicom dzieci za pomoc w organizacji wyjazdu, obecność na trybunach i kibicowanie zespołowi z Debrzna!

Tucholanka- Krajna 0:1
MKS- Feniks 2:0 (Lisowski, L. Wegner)
Tucholanka- Feniks 3:0
Krajna- MKS 2:1 (Dunikowski)