Fakty i liczby sezonu 2022/2023 (4) - juniorzy E1 (druga drużyna)11.08.2023r.
Czwartą dziecięcą ekipą MKS-u, której grę w lidze w zakończonym w czerwcu sezonie podsumujemy na naszej stronie internetowej jest drugi zespół rocznika 2012 (i młodsi), a zatem juniorów E1, trenowany przez Bartłomieja Licę. Pierwszy raz w historii klubu zdarzyło się nam zgłosić dwie drużyny w jednej kategorii wiekowej do zmagań ligowych, co wiązało się z pokaźną osobowo kadrą i tym samym daniem sposobności na udział w rywalizacji wszystkim dostępnym zawodnikom w szerszym wymiarze.

Oczywiście już na wstępie wiadomo było, że w starciu z Bytovią Bytów, Startem Miastko i Echem Biesowice będzie nam niezwykle trudno, co znalazło potem odzwierciedlenie w wynikach. Dosłownie każdy gol był sukcesem dla Czerwono-Niebieskich, bo owszem fragmentami w niektórych spotkaniach spisywaliśmy się nieźle, to jednak ostatecznie ustępowaliśmy przeciwnikom.

W szesnastoosobowym gronie piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek przynajmniej raz pokazała się w turniejach piętnastka, z czego dziesięciu zawodników grało w obydwu rundach. Patryk Andrearczyk, Hubert Dunikowski i Ksawery Mamedow nie opuścili ani jednych ligowych zawodów, czyli ogółem zaistnieli w pięciu, a nie sześciu, bo na trzecią imprezę jesienią debrznianie nie stawili się.

Nadzwyczaj skromny dorobek bramkowy podzieliło między siebie pięciu futbolistów, a szczególnie cenne były trafienia Tosi Kowalskiej dające wygraną z Echem 1:0 i Mamedowa, także z biesowiczanami, kiedy zremisowaliśmy 1:1.

Od nowej edycji rocznik 2012 wychodzi na duże boisko, łącząc siły pierwszego i drugiego teamu MKS-u. Część osób tworzących omawiany dziś zespół znajdzie zapewne miejsce w nowej drużynie.

Razem: 6 turniejów, 18 meczów, 1 zwycięstwo, 1 remis, 16 porażek, 4 punkty, bramki 5-65

Jesień: 3 turnieje, 9 spotkań, 1 wygrane, 0 remisów, 8 przegranych, 3 punkty, gole 2-33

Wiosna: 3 turnieje, 9 spotkań, 0 wygranych, 1 remis, 8 przegranych, 1 punkt, gole 3-32

Turnieje:
Patryk Andrearczyk 5, Hubert Dunikowski 5, Ksawery Mamedow 5, Adam Gondur 4, Lena Kiestrzyn 4, Wojciech Kudrelik 4, Michał Mielcarz 4, Fabian Pieniuta 4, Szymon Szufliński 4, Antonina Kowalska 3

Tylko jesienią:
Patrycja Zembrzycka 1

Tylko wiosną:
Ksawery Paszkiewicz 3, Antoni Glinczak 2, Kacper Kitowski 2, Błażej Krzemiński 1

Nie grał:
Marcel Kolbusz

Gole: