Seniorzy Czerwono-Niebieskich bez trenera30.06.2023r.
Od 27 czerwca 2023 r. drużyna seniorów MKS-u Debrzno pozostaje bez trenera. Paweł Władyczak, odpowiadający za dorosłą ekipę jako grający szkoleniowiec przez minione dwa sezony (2021/2022 - III miejsce w klasie okręgowej i 2022/2023 - piąta lokata) oraz wcześniej w okresie 28 grudnia 2010 r. - 8 lipca 2019 r., z powodów rodzinnych zrezygnował z pełnionej funkcji. Zarazem zadeklarował w miarę możliwości czasowych dalszą grę w debrzeńskim zespole, którego jest bezapelacyjnym, niekwestionowanym rekordzistą w całych dziejach klubu (824 oficjalnych meczów i 150 goli!).

Do Pawła należy zresztą rekord również w trenerskiej kategorii, bowiem żaden ze szkoleniowców nie sprawował tak długo pieczy nad seniorami MKS-u (łącznie dziesięć i pół roku!), o aktywności dotyczącej dziecięcego futbolu nie wspominając, bo to zupełnie oddzielny, także bardzo obszerny rozdział.

W edycji 2023/2024 Władyczak będzie nadal trenerem-koordynatorem Akademii Piłkarskiej naszego klubu, a ponadto poprowadzi w mistrzowskiej rywalizacji zgłoszony do niej zespół juniorów F2 (rocznik 2016 i młodsi).

Kto natomiast obejmie seniorów z Grodu Dzika w nadchodzących rozgrywkach? Na tę chwilę nie wiadomo i nie ma też co specjalnie ukrywać, że ta kwestia stanowi spory ból głowy dla osób odpowiadających za powierzenie I drużyny MKS-u nowej osobie.

DZIĘKUJEMY Paweł!