Dobry sprawdzian juniorów F2 w Wyrzysku25.06.2023r.
W sobotę 24 czerwca drużyna rocznika 2015 (i młodsi) MKS-u Debrzno trenowana przez Pawła Wegnera udała się wraz z Rodzicami (dziękujemy za kibicowanie i pomoc w organizacji wyjazdu) do Wielkopolski, a konkretnie Wyrzyska, gdzie na zaproszenie tamtejszego Stowarzyszenia Promocji Kultury i Sportu "Krajna" wzięliśmy udział w turnieju z udziałem dwunastu ekip.

Dla "rodzynka z Pomorza", jak to ładnie i jednocześnie prawdziwie określił podczas rozdania nagród animator całego przedsięwzięcia z ramienia gospodarzy Artur Rózga, a więc Czerwono-Niebieskich z Debrzna, była to na pewno bardzo ciekawa impreza, bo mogliśmy skonfrontować się z przeciwnikami, z którymi na co dzień nie mamy sposobności rywalizować. Emkaesiacy rozegrali łącznie siedem meczów, spędzili na boisku niemal półtorej godziny (licząc "czysty" czas gry), zatem wywieźliśmy z tych zawodów oprócz pamiątkowych medali same korzyści szkoleniowe.

Drużyna z Grodu Dzika zaczęła turniejowe zmagania od wygranej z AP Reiss Szamocin 1:0 (bramka Franciszka Szubera), następnie przegraliśmy z Pogonią II Łobżenica 1:4 (Szuber), wygraliśmy z Krajną Wyrzysk 3:2 (Szuber 2, Seweryn Tojza) ulegliśmy SF Juniorowi Nakło nad Notecią 2:3 (Szuber 2) i na koniec I fazy pokonaliśmy Sokół Kościerzyn Wielki 2:0 (Tojza, Szuber). W II części rywalizacji po stracie gola dosłownie w ostatniej sekundzie nadeszła porażka z AP Reiss Piła 0:1 oraz druga, dużo wyższa, bo 1:6 (trafienie Szubera) z prezentującą bodaj najskuteczniejszy futbol spośród wszystkich uczestników Tarnovią Tarnówka.

Poza ekipami, które stanęły na drodze zawodników P. Wegnera, w turnieju zaistniały ponadto teamy: Pogoń Łobżenica, SF Junior II Nakło nad Notecią, FA Szubin i Mały Piłkarz Sępólno Krajeńskie.

MKS Debrzno: Filip Dłużniewski, Marcel Dywel, Oskar Jastrzębski, Jakub Jażdżewski, Jan Nowaczek, Rayan Ryngwelski, Franciszek Szuber, Seweryn Tojza, Filip Tutak, Iga Wegner