Rezerwy Raduni w czwartej lidze22.06.2023r.
Wczoraj w Skarszewach odbył się finałowy mecz barażowy w celu wyłonienia drużyny, która uzyska prawo startu w kampanii 2023/2024 w rozgrywkach IV ligi. Spotkali się wicemistrz drugiej grupy gdańskiej klasy okręgowej, a więc miejscowa Wietcisa i zespół, który zajął trzecią pozycję w tabeli tych samych rozgrywek, czyli Radunia II Stężyca.

Zwycięsko ze środowej batalii wyszła Radunia, pokonując gospodarzy 2:1 i awansowała na szczebel, na którym rezerwowy team drugoligowca dotąd nie gościł. Wietcisy natomiast nie udała się próba powrotu na czwartoligowy poziom po dziewięciu latach przerwy, gdyż ostatnio występowała tam w edycji 2013/2014.

Dodajmy, iż obydwa kluby grały już rzecz jasna ze sobą w sezonie "zasadniczym" i wtedy lepszy bilans bezpośrednich potyczek osiągnęli skarszewianie, przegrywając wprawdzie jesienią na wyjeździe 0:2, ale w rundzie rewanżowej gromiąc przeciwników aż 6:0...