Druga lokata MKS-u w "Sparta Hydropex Cup", cenna nagroda dla Szymona Ogiermana 22.06.2023r.
W bardzo dobrych nastrojach opuszczali boisko ze sztuczną nawierzchnią przy al. Mickiewicza w Złotowie piłkarze rocznika 2013 (i młodsi) MKS-u Debrzno. Czerwono-Niebiescy dowodzeni przez Krzysztofa Dudzica i wspierani dopingiem kibicujących im Rodziców wywalczyli wysokie drugie miejsce w turnieju "Sparta Hydropex Cup", dystansując sześć innych ekip.

Zawodnicy MKS-u występ w niedzielnych (18 czerwca) zawodach rozpoczęli od zaciętego boju z gospodarzami, wygrywając to spotkanie 2:1. W drugiej konfrontacji ulegliśmy ekipie AP Reissa Inowrocław 1:3, a następnie pokonaliśmy 2:1 Pogoń Łobżenica, co zapewniło debrznianon wejście do półfinału i to z pierwszej pozycji.

W walce o ścisły finał emkaesiacy w świetnym stylu wygrali z KS AP Złocieniec 4:2, mimo że przegrywali już 0:2, nie wykorzystując na dokładkę przy bezbramkowym remisie rzutu karnego... W meczu o główne trofeum przegraliśmy już wyraźnie (1:5) z AP Czaplinek, lecz i tak bez żadnych wątpliwości piłkarze z Debrzna zasłużyli na słowa uznania.

Dodatkowy splendor spłynął na ręce Szymona Ogiermana, którego świetna postawa między słupkami zaowocowała wyróżnieniem dla najlepszego golkipera. Pozostałe trzy nagrody indywidualne powędrowały do futbolistów złotowskiej Sparty, czyli Szymona Betańskiego (13 bramek - król strzelców), Błażeja Siegmillera (mistrz żonglerki) oraz Tymona Dudy (najszybszy uczestnik). Upominki otrzymali także najlepsi piłkarze poszczególnych zespołów, w tym Szymon Kaczyński. Gratulacje!

Wyniki meczów i zdobywcy bramek dla MKS-u:

MKS- Sparta 2:1 (W. Wasyłyk, Sz. Kaczyński)
Pogoń- AP Reissa 3:2
MKS- AP Reissa 1:3 (Skępiec)
Sparta- Pogoń 3:0
MKS- Pogoń 2:1 (W. Wasyłyk, Sz. Kaczyński)
AP Reissa- Sparta 2:6

1. MKS Debrzno 6 5-5
2. Sparta Złotów 6 10-4
3. Pogon Łobżenica 3 4-7
4. AP Reissa Inowrocław 3 7-10

Start- KS AP Złocieniec 0:2